تاخیر در اجرای طرح کاداستر اراضی کشاورزی در قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 83575
تاریخ انتشار: ۹ آذر ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۶
رئیس امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان خبر داد:
شاخص : رئیس امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی قزوین گفت : طرح کاداستر اراضی کشاورزی از سالیان پیش باید اجرا می‌شد که تاکنون انجام نشده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، کارگاه آموزشی هماهنگی اجرای طرح “کاداستر” اراضی کشاورزی استان با حضور کارشناسان امور اراضی ۶ استان کشور در سالن جلسات اداره کل دامپزشکی استان قزوین برگزار شد.

مهندس رضا افلاطونی در حاشیه این کارگاه آموزشی گفت:  طرح کاداستر اراضی کشاورزی از سالیان پیش باید اجرا می‌شد که تاکنون انجام نشده و در قوانین متعدد و مصوب کشور اجرای این طرح تاکید شده و دولت را مکلف به مشخص کردن قانون مالکیت اراضی کشاورزی افراد کرده است .

وی ادامه داد : قانون جامع کاداستر ؛ وزارت جهاد کشاورزی را بعنوان متولی اجرای این کار بزرگ کرده و محوریت اجرای آن  بعهده سازمان امور اراضی گذاشته شده  که در استان قزوین نیز بخشی از آن در حال اجرا است .

افلاطونی بر تعامل ، همکاری و هماهنگی دستگاههای اجرایی بخصوص منابع طبیعی ، ثبت اسناد و املاک و راه و شهرسازی در اجرای این طرح تاکید کرد .

رئیس امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین بر تعامل ، همکاری و هماهنگی دستگاههای اجرایی بخصوص منابع طبیعی ، ثبت اسناد و املاک و راه و شهرسازی در اجرای این طرح تاکید کرد گفت : در استان دو نقطه بعنوان پایلوت مشخص شده که طرح کاداستر در آن دو نقطه اجرا شود که نیاز به تعامل و همکاری کلیه دستگاههای اجرایی است .

افلاطونی تصریح کرد : وجود حریم ها و عوارضی مانند شبکه های مخابراتی ، راه ، انهار ، گاز و کانال های آبیاری که در اراضی کشاورزی یکی از مشکلات اجرای طرح است که این حریم ها باید در نظر گرفته شود.

وی با اشاره به اهیمت اطلاع رسانی و  فرهنگ سازی در اجرای هر چه بهتر این طرح خاطر نشان کرد : زارعین و مالکین در برابر اجرای این طرح مقاومت از خود نشان می دهند که با جلب اعتماد و فرهنگ سازی بین آنها می توان این مشکل را برطرف کرد .

وی در پایان تثبیت مالکیت اشخاص ، تثبیت مالکیت دولت نسبت به اراضی دولتی ، کاهش تعرض نسبت به اراضی ملی و رفع اختلافات ملکی افراد با هم را از مزایای اجرای طرح کاداستر اراضی کشاورزی ذک کرد .
انتهای پیام

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار