ایران جانبی

تامین آب کشاورزی استان جزو اولویت‌های تخصیص بودجه باشد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 182000
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۷ - ۸:۱۶
نماینده مردم تاکستان در مجلس:
شاخص : نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی گفت: قزوین در برخی محصولات کشاورزی همچون کشمش و انگور از استان‌هایی است که در کشور حرف اول را می‌زند لذا باید در بخش کشاورزی و عمرانی توجه ویژه داشته باشیم.

بهمن طاهرخانی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، با اشاره به وضعیت بودجه‌ای استان قزوین اظهار کرد: بودجه بر اساس ملاک‌هایی در سطح کشور تقسیم می‌شود.

وی افزود: وسعت، جمعیت و شرایط استراتژیک استان‌ها در اختصاص میزان بودجه تعیین کننده است که استان قزوین حدود یک میلیون و سیصدهزار نفر جمعیت دارد.

نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: تلاش ما این است که سطح عمومی بودجه ارتقاء یابد و همه استان‌ها برخوردار شوند و نیازهایشان برآورده شود.

طاهرخانی با اشاره به اولویت‌های بودجه‌ای استان گفت: بخشی از بودجه مربوط به هزینه‌های جاری است که شامل حقوق و مزایای کارکنان دولت می‌شود.

وی عنوان کرد: بخشی از بودجه هم در مباحث عمرانی هزینه می‌شود که طبیعتا اولویت کار استان قزوین هم به مسائل فرهنگی مربوط است که باید با برخورداری از بودجه بتوانیم خوراک مناسب فرهنگی تولید و این حوزه را ساماندهی کنیم.

عضو کمیسیون قضایی مجلس بیان کرد: همچنین بحث تحول عمرانی و تکمیل پروژه‌های موجود است که استان باید از آن برخوردار باشد.

نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: برخی پروژه‌ها مانند پروژه تامین آب کشاورزی در استان حیاتی است که یک بودجه سنگینی را به خود اختصاص می‌دهد.

وی اضافه کرد: با توجه به کمبود بارش‌ها و بحران آب باید بودجه مناسبی برای این بخش داشته باشیم چراکه قزوین از استان‌های استراتژیک در بخش کشاورزی در سطح کشور است.

طاهرخانی ابراز کرد: قزوین در برخی محصولات کشاورزی همچون کشمش و انگور از استان‌هایی است که در کشور حرف اول را می‌زند لذا باید در بخش کشاورزی و عمرانی توجه ویژه داشته باشیم.

وی در پایان افزود: بر اساس همین اولویت‌ها بودجه استان قزوین در بین ادارات و دستگاه‌ها تقسیم می‌شود.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار