ایران جانبی

» تامین اقلام بهداشتی برای شرایط بحرانی در قزوین پیش‌بینی شود/ توزیع نهاده‌های دامی خارج از شبکه دولتی معنی ندارد
کد خبر: 209820
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۲:۳۳
دادستان مرکز استان:
شاخص : دادستان مرکز استان گفت: وقتی دولت شبکه انحصاری توزیع نهاده‌ها است، این معنی ندارد که نهاده‌ای خارج از شبکه توزیع شود و این امر هم به تولیدکننده و هم مصرف‌کننده ضربه می‌زند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی شاخص، محمد قاسمی در دومین نشست ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری شهرستان قزوین که ظهر امروز در سالن جلسات دادسرای عمومی برگزار شد، با اشاره به اینکه متاسفانه همیشه مشکل توزیع را در محصولات و کالاها وجود دارد، اظهار کرد: باید سیستم توزیع ما اصلاح شود چراکه به تولیدکننده و مصرف کننده ضربه وارد می‌کند.

وی درباره تولید اقلام بهداشتی و ضدعفونی‌کننده در استان افزود: نظارت بر تولید، تهیه مواد اولیه و رعایت استانداردهای لازم در تولید این اقلام مهم است.
دادستان مرکزی استان ادامه داد: نکته دیگر بحث توزیع موادضدعفونی‌کننده، ماسک و اقلام بهداشتی است که باید پیش‌بینی و تمهیدات لازم برای آینده انجام شود.

این مقام مسئول ابراز کرد: باتوجه به اینکه پیش‌بینی شده در اوایل پاییز باز هم شاهد پیک و اوج بیماری کرونا باشیم لذا حتما باید اقلام موردنیاز را برای چندماه آینده در استان ذخیره داشته باشیم.

نظارت جدی بر کرایه‌های حمل بار صورت گیرد

قاسمی درباره دستور جلسه دوم که بحث بررسی وضعیت واحدهای مرغداری بود، یادآور شد: ما مشکل جوجه‌ریزی نداریم و مشکل اصلی در توزیع نهاده‌ها است که در این زمینه معضل وجود دارد.

وی بیان کرد: وقتی دولت شبکه انحصاری توزیع نهاده‌ها است، این معنی ندارد که نهاده‌ای خارج از شبکه توزیع شود و این امر هم به تولیدکننده و هم مصرف‌کننده ضربه می‌زند.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین ادامه داد: بحث دیگر مربوط به آزادسازی است؛ از آنجایی که بخش عمده مصرف پروتئین مردم مرغ و فرآورده‌های آن است نیز باید تدبیری اندیشیده شود تا با آزادسازی دچار مشکل نشویم و تبدیل به بحران نشود.

این مقام مسئول عنوان کرد: مسئله دیگر هم هزینه‌های حمل نهاده‌ها است که با وجود بارنامه اما مشکلاتی وجود دارد و تفاوت قیمت بالایی در دریافت کرایه توسط رانندگان وجود دارد که باید با نظارت جدی این مشکل حل شود.

باید از برداشت‌های غیرمجاز معادن شن و ماسه جلوگیری شود

قاسمی درخصوص دستور جلسه سوم که در رابطه با مشکلات معادن شن و ماسه در استان بود، اظهار کرد: خلا و فاصله بالایی در نرخ کالا از زمانی که تولید می‌شود تا زمانی که به دست مصرف‌کننده می‌رسد، وجود دارد.

وی تاکید کرد: راننده فقط حمل کننده است و نباید نرخ تعیین کند و در این حوزه دخالت داشته باشد؛ نظارت‌های جدی باید در این زمینه وجود داشته باشد و قیمت‌ها واقعی شود.

دادستان مرکزی استان گفت: نکته دیگر در حوزه شن و ماسه بحث برداشت‌های غیرمجاز است که بر اثر عدم قیمت‌گذاری واقعی منجر به این موضوع می‌شود که تاثیر منفی دارد لذا باید اجازه خروج این محصول از استان داده نشود و به طوری جدی نظارت صورت گیرد.

قاسمی تصریح کرد: ما دو وظیفه مهم حمایت از تولیدکننده و مصرف‌کننده را داریم و باید موانع جهش تولید را برطرف کنیم و از طرفی هم مصرف‌کننده متضرر نشود و کالا با کیفیت و قیمت مناسب به دست او برسد.

وی در پایان بیان کرد: در حوزه تولید نیز بخشی دستگاه‌های اجرایی و بخشی هم تشکل‌ها هستند که باید کمک کنند و در سال “جهش تولید” به پیام مقام معظم رهبری لبیک بگوییم.

انتهای پیام/ 1300

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار