تامین امنیت غذایی و سلامت جامعه نیازمند نظارت مداوم است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 118427
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۳
استاندار قزوین:
شاخص : استاندار قزوین گفت :تامین امنیت غذایی و سلامت جامعه بسیار مهم است بنابراین با حضور دقیق و مداوم دامپزشکی از مزرعه تا سر سفره شهروندان باید نظارت مناسب انجام شود تا مردم ازاین لحاظ آرامش داشته باشند .

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص ؛ فریدون همتی استاندار قزوین صبح امروز در بازدید از آزمایشگاه مرجع کنترل کیفی مواد غذایی استان که با حضور مهندس علی اکبر متقی فرد رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین ، دکتر نقیبی مدیر کل دامپزشکی و معاونین و مدیران اداره کل دامپزشکی استان قزوین انجام شد با بیان اینکه اقدامات و فعالیت های خوبی در راستای امنیت غذایی و رشد و توسعه کشاورزی در استان انجام شده است، اظهار کرد: وقتی یک مجموعه خوب و موفقی وجود دارد قطعا اقدامات  وسیعی برای ایجاد آن انجام شده که باید برای مردم بازگو شود تا بدانند برای سلامت و تامین امنیت غذایی چه زحماتی کشیده می‌شود.

وی با اشاره به اهمیت نقش دامپزشکی در تامین امنیت غذایی افزود : دامپزشکی استان قزوین به دلیل داشتن نیروی انسانی فرهیخته ، سطح بالای آزمایشگاهی در سطح ملی ،توانسته شایستگی لازم را ایجاد و سطح کار خود را  بالا ببرد .

همتی تاکید کرد : آمادگی کامل برای اجرای طرح های نوین و تولیدی در راستای تامین سلامت و امنیت غذایی شهروندان در استان را داریم .

استاندار قزوین گفت : تامین امنیت غذایی و سلامت جامعه بسیار مهم است بنابراین با حضور دقیق و مداوم دامپزشکی از مزرعه تا سر سفره شهروندان باید نظارت مناسب انجام شود تا مردم ازاین لحاظ آرامش داشته باشند .

دکتر همتی اضافه کرد : این امر مهم جز با تلاش شبانه روزی نیروهای دامپزشکی و نظارت آنها امکان پذیر نخواهد بود .

وی یاد آور شد : بعضی اوقات حوادثی که در استانهای همجوار در زمینه سلامت دام و طیور انجام شده با ورود به موقع دامپزشکی استان قزوین کنترل شده است که جای قدر دانی دارد.

منبع:  روابط عمومی جهاد کشاورزی استان قزوین 

 

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار