تامین شرایط زایمان ایمن مادران در مناطق صعب العبور قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 81883
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۴ - ۹:۳۰
کارشناس مرکز بهداشت شهید بلندیان اعلام كرد
شاخص : کارشناس مسئول واحد بهداشت خانواده مرکز بهداشت شهید بلندیان، از تامين شرايط زایمان ایمن مادران در مناطق روستایی صعب العبور شهرستان قزوین خبر داد.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، میترا راجی با بیان اینکه شرایط زایمان ایمن مادران در مناطق روستایی صعب العبور شهرستان قزوین فراهم شده است، اظهار کرد: این طرح با توجه به احتمال بارش برف و کولاک و مسدود شدن جاده های روستایی به ویژه گردنه های برفگیر و مناطق صعب العبور اجرایی می‌شود.

کارشناس مسئول واحد بهداشت خانواده مرکز بهداشت شهید بلندیان شهرستان قزوین گفت: در این طرح مراکز و خانه های بهداشت روستایی به تجهیزات ساکشن و کپسول اکسیژن مجهز می شوند.

این مسئول در ادامه تاکید کرد: هر گونه نقص یا کمبود احتمالی در ست های زایمانی، تجهیزات اولیه شامل ملحفه و پتو، داروهای اورژانس، سیستم گرمایشی و نقص فنی آمبولانس را در کوتاه ترین زمان ممکن به مرکز بهداشت قزوین اعلام کنند تا برای رفع آنها اقدام شود.

براساس این طرح باید از تمام زنان باردار و خانواده های آنها شماره تماس تلفنی دریافت شود افزود: از مراکز بهداشتی درمانی روستایی خواسته شده آمار دقیق مادران باردار همراه با نشانی دقیق، شماره تماس و ذکر تاریخ احتمالی زایمان آنان را استخراج کنند.

بخش های کوهین و الموت در شمال شهرستان قزوین از مناطق کوهستانی و صعب العبور این شهرستان هستند.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار