ایران جانبی

» تاکستان در آستانه وضعیت قرمز کرونا/ ۲۰۰ بیمار مبتلا به کووید19 در قزوین بستری هستند
کد خبر: 210626
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۲
جانشین ستاد مقابله با کرونا در استان خبر داد
شاخص : جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در استان گفت: اکنون وضعیت ویروس کرونا در شهرهای آبیک، آوج و البرز سفید، قزوین و بویین زهرا زرد و شهرستان تاکستان متمایل به قرمز است.

به گزارش خبرنگار سلامت شاخص، منوچهر حبیبی با بیان اینکه وضعیت بیماری کرونا در استان پایدار نبوده و شهروندان باید نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی حساس باشند، اظهار کرد: اکنون وضعیت این ویروس در شهرهای آبیک، آوج و البرز سفید، قزوین و بویین زهرا زرد و شهرستان تاکستان نارنجی متمایل به قرمز است.

وی ادامه داد: شرایط بیماری کرونا در سطح استان به هیچ عنوان قابل اطمینان نبوده و هر لحظه ممکن است با تغییر وضعیت شیوع این بیماری روبرو شویم.

این مقام مسئول مراکزی که به نحوی با مسایل درآمدی و معیشتی مردم از جمله بازار و وسایل حمل و نقل عمومی در ارتباط هستند را در معرض خطر شیوع ویروس کرونا دانست و یادآور شد: استفاده از ماسک به عنوان ارزان‌ترین و مطمئن‌ترین راهکار پیشگیری به مردم توصیه می‌شود و در عین حال از شهروندان درخواست داریم تا از تردد در فضاهای دربسته و تجمعات بیش از سه نفر خودداری کنند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین اضافه کرد: از مردم می‌خواهیم تا کرونا را به عنوان یک بیماری مهلک و خطرناک جدی بگیرند و از ترددهای بی‌مورد در برخی مراکز از جمله بازار خودداری و فروشندگان نیز نسبت به رعایت مسایل بهداشتی اهتمام ویژه داشته باشند.

حبیبی اذعان داشت: در حوزه حمل و نقل و از رانندگان تاکسی خواسته شده تا بیش از سه مسافر سوار نکنند و اتوبوس‌های درون شهری تنها از ظرفیت ۵۰ درصدی خود نسبت به جا به‌ جایی مسافران اقدام کنند.

وی به تلاش کادر درمانی در بیمارستان‌های مورد پذیرش بیماران کرونایی در سطح استان اشاره و افزود: بسیاری از پزشکان، پرستاران و اعضای کادر اداری مراکز درمانی استان ۱۵۰ روز است که کمترین فرصت استراحت و حتی دید و بازدید از نزدیکان خود را داشته‌اند و به همین خاطر با ندانم‌ کاری‌های خود نباید آن‌ها را خسته کنیم.

به گفته سخنگوی ستاد مقابله و پیشگیری کرونا استان قزوین، اگر شرایط به سمتی پیش برود که سلامت مردم به خطر بیافتد، تصمیم‌های جدی‌تر و برخی محدودیت‌هایی را اجرایی خواهیم کرد.

حبیبی به وضعیت نارنجی بیماری کرونا در تاکستان اشاره و تصریح کرد: با توجه به فصل کشت و برداشت محصولات کشاورزی در این شهرستان، شهروندان این شهر باید بیش از سایر نقاط به رعایت مسایل بهداشتی جهت مقابله با این ویروس اقدام کنند.

سخنگوی ستاد مقابله و پیشگیری کرونا قزوین خاطرنشان کرد: اکنون ۲۰۰ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های این استان بستری هستند که از این تعداد، ۲۰ نفر تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارند.

انتهای پیام/ 1300/ د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار