Iranjb.ir

تاکنون ۱۷ درصد نانوایی‌های استان آزادپز شده‌اند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 55542
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۵
رئیس اتحادیه نانوایان استان قزوین:
شاخص : رئیس اتحادیه نانوایان استان قزوین از آزادپز شدن 17 درصدی نانوایی‌های استان خبر داد و گفت: کیفیت نانوایی‌های آزادپز بهتر از گذشته خواهد بود.
l_a-akhbar-343

مصیب بهرامی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص با اشاره به آزادپز شدن نانوایی‌ها تا پایان سال جاری در سطح استان قزوین اعلام کرد: در بهمن ماه سال گذشته طبق مصوبه هییت وزیران مقرر شد ۲۰ درصد از نانوایی‌ها؛ آرد آزاد دریافت کنند که در استان قزوین نیز تقریبا ۱۷ درصد نانوایان آزادپز شده‌اند و این درحالی است که بیشتر نانوایی‌های سنگکی و لواشی تاکنون آزادپز شده بودند.

 رئیس اتحادیه نانوایان استان قزوین با بیان اینکه البته در جنوب شهر هنوز نانوایی‌های سنگکی با قیمت دولتی وجود دارد افزود: قیمت نان سنگک ساده آزادپز ۱۰۰۰ تومان است اما در رابطه با قیمت نان سنگک‌ کنجددار ما قیمتی برای آن نداریم و این بحث توافقی است.

وی با تاکید بر اینکه نظارت بر نانوایی‌ها نیز برعهده اداره بازرگانی می‌باشد، گفت: خود اتحادیه نانوایان نیز بازرس‌هایی را تعیین کرده و بر کار نانوایی‌ها نظارت دارد.

بهرامی با اشاره به قیمت آرد نانوایی‌های آزادپز افزود: قیمت آرد آزاد در حال حاضر هر کیسه ۴۰ کیلویی بین ۵۰ تا ۵۳ هزار تومان است و این رقم متغیر می‌باشد و بستگی به کیفیت و نوع آرد دارد که سبوس‌دار، سبوس‌گرفته و یا معمولی باشد.

وی در پایان بیان کرد: معمولا کیفیت نانوایی‌های آزادپز بهتر خواهد بود چراکه می‌توانند آزادانه از هر شرکتی که بخواهند آرد موردنیاز خود را خریداری کنند.

انتهای پیام/۸۰۰/ت۲/م

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

آخرین اخبار