تاکنون ۱۷ درصد نانوایی‌های استان آزادپز شده‌اند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 55542
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۵
رئیس اتحادیه نانوایان استان قزوین:
شاخص : رئیس اتحادیه نانوایان استان قزوین از آزادپز شدن 17 درصدی نانوایی‌های استان خبر داد و گفت: کیفیت نانوایی‌های آزادپز بهتر از گذشته خواهد بود.

مصیب بهرامی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص با اشاره به آزادپز شدن نانوایی‌ها تا پایان سال جاری در سطح استان قزوین اعلام کرد: در بهمن ماه سال گذشته طبق مصوبه هییت وزیران مقرر شد ۲۰ درصد از نانوایی‌ها؛ آرد آزاد دریافت کنند که در استان قزوین نیز تقریبا ۱۷ درصد نانوایان آزادپز شده‌اند و این درحالی است که بیشتر نانوایی‌های سنگکی و لواشی تاکنون آزادپز شده بودند.

 رئیس اتحادیه نانوایان استان قزوین با بیان اینکه البته در جنوب شهر هنوز نانوایی‌های سنگکی با قیمت دولتی وجود دارد افزود: قیمت نان سنگک ساده آزادپز ۱۰۰۰ تومان است اما در رابطه با قیمت نان سنگک‌ کنجددار ما قیمتی برای آن نداریم و این بحث توافقی است.

وی با تاکید بر اینکه نظارت بر نانوایی‌ها نیز برعهده اداره بازرگانی می‌باشد، گفت: خود اتحادیه نانوایان نیز بازرس‌هایی را تعیین کرده و بر کار نانوایی‌ها نظارت دارد.

بهرامی با اشاره به قیمت آرد نانوایی‌های آزادپز افزود: قیمت آرد آزاد در حال حاضر هر کیسه ۴۰ کیلویی بین ۵۰ تا ۵۳ هزار تومان است و این رقم متغیر می‌باشد و بستگی به کیفیت و نوع آرد دارد که سبوس‌دار، سبوس‌گرفته و یا معمولی باشد.

وی در پایان بیان کرد: معمولا کیفیت نانوایی‌های آزادپز بهتر خواهد بود چراکه می‌توانند آزادانه از هر شرکتی که بخواهند آرد موردنیاز خود را خریداری کنند.

انتهای پیام/۸۰۰/ت۲/م

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار