تایید صلاحیت اسکندری‌نژاد توسط نهاد امنیتی/ انتخاب مدیرکل ارشاد در اختیارات وزیر است/ وزارتخانه باید پاسخگو باشد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 90250
تاریخ انتشار: ۲ بهمن ۱۳۹۴ - ۹:۱۶
استاندار قزوین:
شاخص : استاندار قزوین با اشاره به اینکه تایید صلاحیت افراد به عهده نهادهای امنیتی است گفت:مسئولیت انتخاب رئیس ارشاد در اختیارات وزیر ارشاد بوده و این وزارتخانه باید توضیحات کافی را در خصوص انتخاب فرد مورد نظر ارائه دهد.

.

فریدون همتی عصر امروز در حاشیه نماز جمعه در گفت و گو اختصاصی با خبرنگار سرویس دانشجو و دانشگاه شاخص‌نیوز، در خصوص انتصاب مدیرکل جدید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین اظهار کرد: مسئولیت انتخاب رئیس ارشاد در اختیارات وزیر ارشاد بوده و این وزارتخانه باید توضیحات کافی را در خصوص انتخاب فرد مورد نظر ارائه دهد.

استاندار قزوین با بیان اینکه تذکرات نماینده ولی فقیه به حق و قابل قبول است، افزود: چالش های اداره ارشاد و انتخاب فردی مناسب برای مدیریت آن مورد بحث قرار گرفته و تاکنون ۳ گزینه برای تصدی این اداره مطرح شده ولی ۲ گزینه از جهات مختلف مورد تایید امام جمعه قزوین نبود و با یک گزینه هم حامیان دولت موافق نبودند؛ در این راستا نمی‌توان تمامی نظرات را جلب کرد.

این مسئول با اشاره به اینکه در روزهای اخیر شرایط اداره ارشاد استان با بحران هایی مواجه بوده، تشریح کرد: چند روز گذشته تذکرات نماینده ولی فقیه در قزوین را به وزارت ارشاد منتقل کردم اما وزیر محترم ارشاد به بنده پاسخ دادند که وزارت اطلاعات صلاحیت ایشان را تائید کرده‌ است.

وی در ادامه گفت: نابسامانی های پیش آمده در شرایط کنونی دغدغه وزارت ارشاد را برانگیخته و با توجه به اختیارات در این زمینه اقدام به انتخاب فرد مورد نظر کرده است.

در صورت تخطی از خط قرمزها برخورد جدی خواهم کرد

همتی با بیان اینکه امیدواریم در عمل شاهد حسن نیت، تعهدات و ارتباطات خالصانه این فرد باشیم، تصریح کرد: سیاست دولت این نیست که با انتصابات در دستگاه ها موجب نارضایتی مردم شود؛ در دوره تصدی مسئولیت من به هیچ مدیری اجازه نخواهم داد از چهارچوب‌ها و خط قرمزهای نظام و رهبری عبور کند و در غیر این صورت قطعاً برخورد جدی خواهم کرد.

استاندار قزوین با اشاره به اینکه مدیران دستگاه های اجرایی باید سیاست ها و برنامه های دولت را عملی کنند، اضافه کرد: التزام نظری و عملی افراد به نظام و ارزشهای انقلاب اسلامی و رهبری از مهم ترین ملاک های انتصابات قرار گرفته است.

این مسئول بیان کرد: با قرار دادن فرصتی در اختیار این فرد برای ارزیابی عملکرد و انجام وظیفه وی، امیدواریم شاهد برطرف شدن دغدغه ها و نگرانی های پیش آمده باشیم.

وی در جواب سوال خبرنگار شاخص در خصوص فعال بودن گزینه مطرح شده در فتنه ۸۸، گفت: ملاک و مرجع اصلی تایید وزارت اطلاعات بوده و نمی توان بر اساس شنیده ها قضاوت کرد و اگر فردی خلاف نظام عمل کند در این دولت جایگاهی نخواهد داشت.

استاندار قزوین با اشاره به سیاست های دولت خاطرنشان کرد: کسانی که در دستگاه های مختلف انتخاب می شوند قطعا باید موافق و معتقد به برنامه های دولت باشند.

همتی با بیان اینکه دولت مخالفان با سیاست‌های خود را برای اجرای امور منتصب نمی‌کند، ابراز کرد: سعی می‌کنیم نکاتی که نماینده ولی فقیه در قزوین از سر دلسوزی مطرح می کند را مورد توجه قرار داده و شائبه های ایجاد شده را در عمل برطرف کنیم.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

3 پاسخ به “تایید صلاحیت اسکندری‌نژاد توسط نهاد امنیتی/ انتخاب مدیرکل ارشاد در اختیارات وزیر است/ وزارتخانه باید پاسخگو باشد”

 1. نگران گفت:

  این اقای همتی که خودش سینه چاک احمدی نژاد در مجلس هفتم بوده و اصولگراست . پس چطور خودش را استاندار کرده اند.
  چرا شجاعت ندارد که بگوید وامدار خوانین رد صلاحیت شده بویین زهراست و آنها با وی شرط و شروط کرده اند که هرچه ما گفتیم بشود وگرنه … ؛ چرا برای جمع و جور کردن این اداره ی زوار در رفته یک مدیر امتحان پس داده نیاوردند؟! تا کی این نظام باید آزمون و خطا کند؟
  چرا افراد بی تجربه باید برای تجربه آموختن بیاید به این استان بی صاحب ما

 2. هنرمند!!!!!!!!!!!!! گفت:

  استاندار گفته در یک بخشی از سخنانش که حامیان دولت یک گزینه را نخواسته اند!!!!!!!!!!!!!!!! یک سوآل از ایشان : آیا دکتر جنتی وزیر ارشاد به افکار دولت نزدیکتر است یا دکتر همتی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ به نظرم دروغگویی برای مطامع سیاسی نخ نما شده و دوره اش رفته !!!!!!! خیلی راحت به مردم و اهالی فرهنگ و هنر مظلوم که هرگز نتوانسته اند برای خودشان تصمیم بگیرند و بگویند سکاندار فرهنگ و هنر قزوین باید چه شاخصه هایی داشته باشد بگویید حامی بویین زهرایی شما نگذاشته گزینه اصلی وزارت بیاید!!!!!!!!!!!!!!

 3. دیان گفت:

  اقای همتی نماینده خلف رئیس جمهور در استان ما است . که مرتب دم از اطاعت ولایت میزند ولیکن باز هم کار خودش و نظر آقا خان را انجام میدهد. آقای استاندار هم همیشه در مصاحبه ها ادعای هماهنگی با نماینده ولی فقیه را دارد ولی هنگام اجرا همان چیزی را که شیخ ….. نظر دارد اجرا میکند . البته این نوع عملکرد ، راه کار مسئولین دولت یازدهم میباشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار