تبدیل مدرسه روستای خنداب ضیاءآباد به محل نگهداری گوسفندان/ مسئولین حراست از بیت‌المال را جدی بگیرند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 173879
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۷ - ۳:۳۷
شاخص گزارش می‌دهد؛
شاخص : مدرسه ابتدایی روستای خنداب ضیاءآباد بنا به دلایل نامعلومی رو به تعطیلی رفته و به محل نگهداری گوسفندان تبدیل شده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، امروز یکی از اهالی روستای خنداب ضیاءآباد قزوین فیلمی از تعطیلی مدرسه این روستا و تبدیل آن به محل نگهداری گوسفندان در فضای مجازی منتشر کرد.

تنها مدرسه ابتدایی این روستا بنا به دلایل نامعلومی رو به تعطیلی رفته و بر اثر سوء مدیریت و عدم نظارت درست برای مصارف دیگر مورد استفاده قرار گرفته است.

مدرسه‌ای که بعد از تعطیلی می‌توانست در حوزه‌های دیگر و برای خدمات‌دهی به اهالی روستا مورد استفاده قرار گیرد، به دلیل بی‌توجهی مدیران به فراموشی سپرده شده است.

امروز در حالی که در روستاها با کمبود امکانات مواجه هستیم و با توجه به نیازهایی که جمعیت روستایی در عرصه‌های مختلف دارند قطعا می‌توان با مدیریت درست و استفاده بهینه از سرمایه‌ها و زیرساخت‌ها برای رفع کمبودها بهره‌گیری کرد.

هزینه زیادی از بیت‌المال صرف ساخت یک مجموعه آموزشی می‌شود و امروز از مسئولان می‌شنویم که با کمبود مدرسه مواجه هستیم؛ بنابراین باید از زیرساخت‌های آموزشی موجود در عرصه‌های مختلف و به نفع مردم که صاحبان اصلی آن هستند استفاده کنیم نه اینکه به حال خود رها کرد تا تخریب و از بین برود.

اگر مدرسه‌ای در یک روستا تعطیلی شده بدون شک می‌توان با کمی نوآوری و مدیریت بهینه از آن برای فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی و یا حتی گردشگری مورد استفاده قرار داد.

امیدواریم مسئولان محترم در شرایطی که کشور با مشکلات اقتصادی مواجه است با جدیت و حساسیت بیشتری در حراست از بیت‌المال و استفاده بهینه از سرمایه‌ها در راستای اقتصاد مقاومتی تلاش کنند.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار