تبدیل یافته‌های علمی به محصولات جدید در مراکز نوآوری - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 83666
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۴ - ۹:۱۰
رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران کشور تاكيد كرد
شاخص : رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران کشور در قزوين گفت: با حمايت و توسعه مراكز نوآوري مي‌توان يافته‌هاي پژوهشي و ايده‌هاي خلاقانه را به محصول تبديل كرد.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، نشست مشترک رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور با اعضاء هیئت علمی دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین عصر دیروز در تالار اجتماعات دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه برگزار شد.

عزت الله ضرغام در این نشست با اشاره به لزوم انسجام در بین مراکز آموزشی و پژوهشی بیان کرد: با حمایت و توسعه مراکز نوآوری می توان یافته های پژوهشی و ایده های خلاقانه را به محصول تبدیل کرد.

رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران کشور با تاکید بر اینکه تحقیقات باید در مرزهای دانش و با اثربخشی لازم باشد افزود: در این صندوق ۱۵ کارگروه با عناوین هنر، معماری، علوم پزشکی، علوم پایه و فنی و مهندسی وجود دارد که ضمن سفارش پروژه های مختلف، سفارش دهنده هم هستند.

این مسئول اعلام کرد: دانشجویان خارجی که در ایران تحصیل می کند حدود چهار تا پنج دهم درصد از مجموع چهار میلیون و ۷۸۰ هزار نفر است که این میزان بسیار ناچیز است.

وی ادامه داد: باید دانشگاه ها محل تردد دانشمندان خارج از ایران باشد که تا تحقق این موضوع فاصله زیادی داریم.

نائینی رئیس دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) هم در این نشست تصریح کرد: این دانشگاه با در نظر گرفتن اولویت ها و نیازهای علمی کشور به ارائه رشته های کاربردی و میان رشته ای به خصوص تحصیلات تکمیلی می پردازد.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار