تبرک آب با روغن مقدس در کلیسا+تصاویر - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 68573
تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۳۹۴ - ۸:۵۸
شاخص : مراسم «تبرک آب با روغن مقدس» پس از هفت سال، جمعه - 6 شهریورماه - در کلیسای سرکیس مقدس در تهران برگزار شد.

طبق گفته‌ یکی از کشیش‌های کلیسای سرکیس مقدس، روغن تبرک یافته قبل از به صلیب کشیدن و عروج حضرت مسیح (ع) وجود داشته شده است. در آن زمان زن گنهکاری با خرید روغنی گران‌قیمت پاهای حضرت عیسی را با آن غسل داد و این روغن از آن زمان توسط حواریون حفظ شد.

پس از عروج حضرت مسیح (ع)، حواریون با درست کردن روغن‌های جدید و مخلوط کردن آن با روغن قدیم، زمانی که برای موعظه مردم به چهار گوشه جهان می‌رفتند، آن را با خود همراه داشتند و بین کلیساهای مختلف برای انجام غسل تعمید، تطهیر کلیسا و متبرک شدن مردم در شهرهای مختلف تقسیم می‌کردند.این روغن که امروزه در بیروت نگهداری می‌شود هر هفت سال با روغن جدید ترکیب می‌شود و با برگزاری آئینی بین کلیساهای ارامنه در سراسر جهان تقسیم می‌شود. این روغن از ۴۰ تا ۴۹ گونه گیاه مانند خردل، زیتون و شنبلیله درست می‌شود.

در این مراسم که صبح جمعه در کلیسای سرکیس مقدس در تهران با حضور اسقف اعظم ارامنه، سبوه سرکیسیان برگزار شد، نخست مراسم عشای ربانی، سپس تبرک آب با روغن مقدس و در پایان یادبود دعا برای آرامش روح رفتگان توسط اسقف اعظم ارامنه برگزار شد. در انتها نیز ارامنه حاضر در کلیسا برای تبرک و سلامتی بیماران از آب تقدیس شده با روغن نوشیدند.

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
انتهای پیام/۴۰۰/د/ش
منبع:ایسنا

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار