تجلیل از چهره‌های علمی استان به صورت فصلی / دانشگاه بین‌الملل قزوین فاقد دانشکده حقوق است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 95362
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۴ - ۹:۳۴
در آئین نکوداشت استاد سید حسین صفایی مطرح شد؛
شاخص : رئیس بنیاد ملی نخبگان استان با اشاره به اهمیت شناخت عالمان در الگوسازی آن‌ها برای نسل جدید، گفت: نکوداشت چهره‌های برجسته علمی به صورت مداوم و فصلی در استان برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی و علمی شاخص، آئین نکوداشت استاد دکتر سید حسین صفایی چهره ماندگار علم حقوق کشور صبح امروز با حضور نماینده ولی فقیه، استاندار قزوین، مسئولین و جمعی از اساتید دانشگاهی کشوری و استانی در سالن اجتماعات دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره)  برگزار شد.

 محسن عینی عضو هیئت علمی گروه حقوق دانشگاه بین‌الملل قزوین در ابتدای این همایش با اشاره به اینکه در شریعت اسلامی و سنت ایرانی تکریم از عالمان همانند تجلیل از علم خواهد بود، اظهار کرد: آئین نکوداشت استاد صفایی قطعاً متناسب با سنت ایرانی اسلامی است.

وی با بیان اینکه متاسفانه دانشگاه بین‌الملل قزوین فاقد دانشکده حقوق است، ابراز کرد: با توجه به وجود نخبگان علمی و استعدادهای متعدد جوانان در زمینه علم حقوق ساخت دانشکده برای این رشته در استان بسیار ضرورت دارد.

عینی اضافه کرد: باز انتشاری آثار ارزشمند چهره‌های ماندگار توسط بنیاد علمی نخبگان می‌تواند تکمیل کننده این همایش باشد.

کریم افشار رئیس بنیاد ملی نخبگان استان قزوین در ادامه این همایش با بیان اینکه علما و چهره‌های ماندگار شناسنامه‌های معتبر هر شهری هستند، گفت: روایت‌های بسیاری در فرهنگ دینی و ملی این سرزمین برای تکریم جایگاه اساتید وعلم آموزی وجود دارد.

این مسئول افزود: شناساندن فرزانگان و عالمان استان قزوین عاملی مهم برای هویت‌مندی نسل جدید خواهد بود.

افشار تاکید کرد: چهره‌هایی مانند استاد سید حسین صفایی که از فرهیختگان کشور و شهر قزوین هستند الگوی مناسبی در ابعاد مختلف علمی، اخلاقی و دینی برای جوانان محسوب می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: تجلیل و نکوداشت افراد برجسته علمی به صورت فصلی و مداوم در استان برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/۱۳۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار