تجلی آثار توحید در چهره نورانی آیت الله قزوینی - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 86207
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۴ - ۶:۰۰
حجت الاسلام سید محمدحسن ابوترابی‌فرد تاکید کرد:
شاخص : حجت الاسلام سید محمدحسن ابوترابی‌فرد گفت: آثار توحید در چهره نورانی آیت الله قزوینی و در اعمال و رفتار ایشان تجلی داشت.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، حجت الاسلام عبدالکریم عابدینی امام جمعه و نماینده ولی فقیه در قزوین در مراسم گرامیداشت آیت الله شیخ مجتبی قزوینی با اشاره به اینکه توفیق بهره مندی از حضور آن عالم ربانی را نداشته، اظهارکرد: یا باید عالم ربانی بود یا عطش علوم ربانی داشت.

وی افزود: عالم ربانی کسی است که به دنبال علم بوده و از علوم الهی برخوردار باشد و از پاسخ هیچ سوالی در مانده نباشد چرا که این ویژگی‌ها به او استحکام در دین و دانش می دهد.

عابدینی با بیان اینکه هم اکنون هم عالمانی مانند شیخ قزوینی در جهان اسلام حضور دارند، گفت: کسانی مانند شیخ زکزاکی در نیجریه، سید حسن نصرالله در مقاومت لبنان یا رهبران اسلامی در مقاومت سوریه، عراق ، یمن و بحرین نمونه هایی از عالمان و رهبران اسلامی در دنیای امروز هستند.

در ادامه این مراسم حجت الاسلام سید محمدحسن ابوترابی‌فرد با بیان اینکه آثار توحید در چهره نورانی آیت الله قزوینی و در اعمال و رفتار ایشان تجلی داشت، اظهار کرد: یکی از بهترین شاگردانی که در محضر این عالم ربانی، شخصیت والای وی را به شایستگی درک کرده است  استاد ارجمند و بلند مرتبه محمد رضا حکیمی بوده که به درجات بالای علمی دست یافته است.

وی اضافه کرد : پرورش چنین شاگردان فاخر نشان دهنده جایگاه ارزشمند علمی شیخ قزوینی بوده و از این جهت محمدرضا حکیمی برای استاد خویش در فهم حکمت جایگاه ویژه ای قائل است.

ابوترابی در پایان تاکید کرد: در شناخت قرآن، الهیات، اخلاق و عبادت شیخ قزوینی از استادان متعهد و در فلسفه و نقد فلسفی بی‌بدیل است.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار