تجمع دوست‌داران صیانت از حریم خانواده در قزوین برگزار شد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 141753
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۳۹۶ - ۸:۳۵
به مناسبت روز ملی عفاف و حجاب؛
شاخص : تجمع مردمی حامیان صیانت از حریم خانواده همزمان با سراسر کشور با حضور باشکوه مردم و با شعار«من خانواده‌ام را دوست دارم» در قزوین برگزار شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، تجمع مردمی حامیان صیانت از حریم خانواده همزمان با سراسر کشور با حضور باشکوه مردم و با شعار “من خانواده‌ام را دوست دارم” در پارک هشت بهشت قزوین برگزار شد.

در این تجمع حضور خانواده‌ها و مردانی که همراه زنان، دختران و خواهرانشان در این مراسم شرکت کرده بودند قابل توجه بود و از این تجمع می‌توان به عنوان تجمع زنان در راستای پاسداشت حجاب و عفاف یاد کرد.

حضور کودکان و به ویژه دختران خردسال ملبس به حجاب زهرایی زیبایی و طراوت خاصی به این مراسم بخشیده بود و بخشی از فضای مراسم به مشاوره و نقاشی کودکان و ایستگاه صلواتی اختصاص داده شده بود.

عدم رعایت عفت عمومی دلیل وجود بدحجابی امروز

حجت الاسلام مهدی جو نماینده ولی فقیه در سپاه ناحیه امام حسن(ع) در این تجمع دلیل بدحجابی در جامعه امروزی را گسترش فرهنگ غرب خواند و افزود: افزایش معضلاتی همچون طلاق،تک زیستی دختران مجرد جامعه و پایین آمدن سن بلوغ در دختران و پسران به دلیل عدم رعایت عفت عمومی در جامعه است.

وی ادامه داد: اغوای زنان و دختران جامعه امروز در بحث عفاف و حجاب مرهون تبلیغات گسترده شبکه های غرب است.

مهدی جو گفت:کسانی که باید فرهنگ را به دست بگیرند و با کارهای فرهنگی در پی گسترش حجاب و عفاف باشند، فریب بیگانه را خورده‌اند.

این کارشناس مذهبی اضافه کرد: غرب موریانه وار و بی صدا به تخریب و تضییع فرهنگ ایرانی اسلامی پرداخته و در این نقشه جامعه زن را مورد هدف قرار داده است.

مد یک ابزار برای القای یک تغییر در جامعه

مهدی جو با اشاره به میل باطنی جوان به خودنمایی و خودآرایی و علاقه این قشر به تنوع طلبی تصریح کرد: این امیال درونی را نباید سرکوب کرد و به مقابله با آن پرداخت بلکه باید از این امیال به عنوان ابزاری در جهت شناخت شخصیت افراد و هدایت جامعه به سوی نشاط و شادابی استفاده کرد.

وی با بیان اینکه جوان‌ها مدگرا هستند، تاکید کرد: مد به تغییر سلیقه ناگهانى و مکرر همه یا برخى از افراد یک جامعه اطلاق مى‏شود و منجر به گرایش به رفتارى خاص، یا مصرف کالاى بخصوصى، یا در پیش گرفتن سبکى خاص در زندگى مى‏شود.

این کارشناس مذهبی عنوان کرد: گرچه یکى از جلوه‏هاى کمال‏جویى و زیبایى دوستى انسان به ویژه در دوره جوانى توجه به زیبایى ظاهر است اما باید مراقب بود این فرایند از حالت طبیعى خود خارج نشود زیرا همه استعدادهاى فطرى اگر از حالت طبیعى و معقول خود خارج شوند، جنبه انحرافى پیدا کرده و آثار سویى به بار مى‏آورند.

مد گرایی در جامعه امروز یک تقلید کورکورانه

وی با اشاره به تغییر سبک زندگی افراد در چند دهه اخیر، بیان کرد: پایه و اساس مد و مدگرایی تقلید است و متأسفانه تقلید موجود در مدگرایی معاصر منفی و کوروکورانه می‌باشد.

این کارشناس مذهبی افزود: چون در اکثر مواقع مشاهده می‌کنیم شکل و شیوه مورد تقلید، نه با عقل می‌سازد و نه با معیار‌های علمی و دینی.

مهدی جو در خاتمه تاکید کرد: مد و مد گرایی که غالباً ریشه در زیبایی‌جویی و تنوع طلبی دارد اگر در چهارچوپ موازین شرعی و عرفی و عقلانی باشد مانعی ندارد.

انتهای پیام/۱۰۰۵

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار