تجهیز به فناوری دیجیتال لازمه صنعت گردشگری است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 174098
تاریخ انتشار: ۵ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۷
استاندار قزوین:
شاخص : استاندار قزوین گفت: اگر می‌خواهیم در این رقابت صنعتی زیان نبینیم باید از فناوری دیجیتال برای معرفی جاذبه‌های گردشگری، امکانات گردشگری، حمل و نقل و خدمات قابل ارایه در این زمینه استفاده کنیم.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، عبدالمحمد زاهدی در نشست فعالان گردشگری الکترونیک ایران که صبح امروز در سالن کنفرانس استانداری قزوین برگزار شد، با اشاره به اینکه گردشگری دارای ابعاد متفاوتی است، اظهار کرد: در بحث گردشگری تنها بعد مالی آن مطرح نیست بلکه تاثیر بسزایی در صلح جهانی دارد.

وی افزود: سرعت پیشرفت فناوری ساده‌ترین مشاغل را تحت تاثیر قرار داده است و برای ماندن در هر حرفه‌ای باید شناخت لازم از تحولات و تغییرات دنیا در آن زمینه را داشته باشیم.

استاندار قزوین تصریح کرد: اگر در هر زمینه‌ای پیشرو نباشیم و پیش‌بینی‌های لازم را انجام ندهیم به راحتی در عرصه فعالیت خود حذف خواهیم شد.

این مسئول بیان کرد: فعالیت‌های اقتصادی مانند پیست دومیدانی است که برای رقابت باید به امکانات لازم برای ایجاد تغییرات مجهز شویم در غیر این صورت از این عرصه عقب خواهیم ماند.

وی تشریح کرد: در تمامی دنیا عده‌ای به علت فقر مادی و یا طرز تفکر قادر به گردشگری نیسند که می‌توان از طریق فضای مجازی گروه دوم را به این مسیله علاقه مند کرد.

زاهدی تصریح کرد: گردشگر طبیعی و گردشگر بناهای تاریخی باید در موقعیت مکانی حضور فیزیکی داشته باشند؛ تبلیغات در فضای مجازی می‌تواند در زمینه جذب گردشگر عمل کند.

وی بیان کرد: در حال حاضر بخش دولتی و خصوصی برای تسهیل کار گردشگری وظایف متفاوتی را دارند.

این مسوول با بیان اینکه صنعت فعالیتی است که گردش مالی بسیاری دارد، افزود: توریسم و گردشگری به علت بهروه وری بالا امروزه یک صنعت به شمار می رود.

زاهدی تاکید کرد: اگر می‌خواهیم در این رقابت صنعتی زیان نبینیم باید از فناوری دیجیتال برای معرفی جاذبه‌های گردشگری، امکانات گردشگری، حمل و نقل و خدمات قابل ارایه در این زمینه استفاده کنیم.

وی ابراز کرد: گردشگران در هر مکانی حضور پیدا می‌کنند نیاز به ارتباط با دنیای دیجیتال در بستر اینترنت دارند بنابراین باید این امکان فراهم شود.

این مسوول در پایان افزود: موسسات گردشگری، تورها و هتل‌ها اگر از امکانات دیجیتال برای ارایه خدمات خود استفاده نکنند از این حوزه دور خواهند ماند.

انتهای پیام/ ۱۰۰۷

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار