تحریم‌های نفتی ایران تا سال ۲۰۲۰ ادامه خواهد داشت - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 182341
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۹
شاخص : وزارت انرژی ایالات متحده اعلام نمود که حداقل تا پایان سال 2020 تحریم ها علیه ایران ادامه پیدا می کند.

به گزارش  شاخص نیوز، وزارت انرژی ایالات متحده اعلام نمود که تحریم های آمریکا علیه بخش نفت ایران، که توسط رئیس جمهور دونالد ترامپ اعمال شده، حداقل تا پایان سال ۲۰۲۰، ادامه یابد. بر اساس گزارش منتشر شده توسط اداره اطلاعات انرژی وزارت انرژی ایالات متحده در روز سه شنبه، این تحریم ها برای دوره ۲۰۱۹-۲۰۲۰ اعمال خواهد شد.

وزارت انرژی همچنین پیش بینی کرده است که معافیت های موقت از اقدامات تحریم ها علیه ایران برای برخی کشورها پس از انقضای ان در ماه مه سال جاری تمدید نخواهد شد.

این گزارش می گوید: اداره اطلاعات انرژی بر این عقیده است که تحریم های آمریکا علیه صادرات نفت ایران حداقل تا پایان دوره پیش بینی شده ادامه خواهد داشت.

وزارت انرژی ایالات متحده یادآور می شود: “علاوه بر این، انتظار می رود که استثنائات ایجاد شده برای هشت کشور که امکان خرید نفت ایران را دارند، پس از ماه مه ۲۰۱۹ تمدید نخواهد شد.”

بر اساس این گزارش، تا دسامبر ۲۰۱۸، تولید نفت ایران در مقایسه با سه ماهه اول سال ۲۰۱۸ بیش از یک میلیون بشکه کاهش یافته است.

پیش از این؛ مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد: ایران میتواند واردات نفت به هشت کشور را ادامه دهد که “پیشتر کاهش قابل توجهی در واردات نفت ایران و همکاری در بسیاری از مسائل دیگر را نشان داده اند.” آنها یونان، هند، ایتالیا، ترکیه، کره جنوبی، ژاپن، چین، و تایوان هستند. ایالات متحده همچنین از تحریم نیروگاه هسته ای بوشهر و دو پروژه دیگر هسته ای در ایران دست برداشت. با این حال، این استثناها موقت است.

منبع: ایران جیب

انتهای پیام/۹۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار