تحصیل ۱۲ هزار دانشجو در مراکز علمی کاربردی قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 61801
تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۳۹۴ - ۹:۱۶
سرپرست دانشگاه جامع‌ علمی‌ کاربردی استان اعلام کرد
شاخص : سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان قزوین گفت: رسالت اصلی این دانشگاه مهارت ‌افزایی است و در حال حاضر ۱۲ هزار دانشجو در استان تحصیل می کنند.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، مهدوی نیری در دیدار با نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین، اظهار کرد: وجود علما پشتوانه ارزشمندی برای ایجاد ارتباط موثر علمی و معنوی با جوانان و قشر فرهیخته و دانشگاهی استان است.

سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان قزوین بیان کرد: رسالت اصلی دانشگاه علمی کاربردی مهارت ‌افزایی است و در حال حاضر ۱۲ هزار دانشجو در ۲۳ مرکز دانشگاهی استان تحصیل می کنند.

این مسئول ادامه داد: تعداد دانش‌آموختگان این مراکز هم بیش از ۱۹ هزار نفر است که بر خلاف بسیاری از دانشگاه‌های استان عمده دانشجویان این مراکز از دانشجویان بومی هستند.

مهدوی با اشاره به تشریح وظایف و اهداف دانشگاه جامع علمی کاربردی، تصریح کرد: با توجه به بروز وضعیت نامطلوب شرایط اشتغال و نیز افزایش تعداد دانش ‌آموختگان جویای کار، صرفاً اکتفا به مدرک تحصیلی نمی‌تواند گویای توانمندی افراد در قبول مسئولیت و انجام کار باشد بلکه افزون بر آن، کیفیت مهارت کسب شده در طول دوره تحصیل و میزان آشنایی با شرایط واقعی بازار کار تعیین کننده خواهد بود.

وی در انتها، نبود آگاهی فراگیر از رسالت دانشگاه جامع علمی کاربردی را از دغدغه‌های مسئولان دانشگاه دانست و از نماینده ولی فقیه درخواست کرد نسبت به آگاه کردن جامعه در این راستا مساعدت کنند.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار