تحقق اقتصاد مقاومتی با تقویت بخش کشاورزی و تعاونی های روستایی - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 77803
تاریخ انتشار: ۴ آبان ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۷
هیئت مدیره سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران تاكيد كرد
شاخص : عضو هیئت مدیره سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در قزوين گفت: بخش کشاورزی و تعاوني هاي روستايي سهم مهمی در تحقق منویات رهبری به ویژه موضوع اقتصاد مقاومتی دارد.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، محمد وحید قلفی عضو هیئت مدیره سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران صبح امروز در سفر یکروزه خود به قزوین با بیان اینکه شبکه تعاون روستایی ایران، بزرگترین شبکه مردمی در سطح کشور است، اظهار کرد: با توجه به توانمندی ها و ظرفیت های بالای این شبکه، باید بیشترین سهم را در سیاست گذاری های بخش کشاورزی کشور داشته باشد.

این مسئول با بیان اینکه تعاونی روستایی با خرید تضمینی محصولات کشاورزی مانع از ضرر و زیان به کشاورزان می شود، تصریح کرد: تعاونی های روستایی در بحث برنامه ریزی های کشوری از اهمیت زیادی برخوردار هستند زیرا می توانند در حوزه تولیدات کشاورزی و کمک به کشاورزان نقش به سزایی را ایفا کنند.

قلفی بر لزوم حذف واسطه ها در فروش محصولات تاکید کرد و گفت: بخش کشاورزی و تعاونی های روستایی سهم مهمی در تحقق منویات رهبری به ویژه موضوع اقتصاد مقاومتی دارد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: آموزش روستائیان و تقویت بخش تولید در روستاها باید هدف سازمان تعاون روستایی باشد.
این مسئول با اشاره به اینکه تشکیل تعاونی از اصول علمی و مراحل قانونی تبعیت می‌کند یادآورشد:یکی از نقاط ضعف‌ تعاونی‌ها آگاهی محدود اعضاء از اصول و فلسفه شکل‌گیری آن است که با افزایش این آگاهی میتوان کارهای بزرگی را با کمک این تشکل ها انجام داد.

گفتنی است؛ در این سفر یکروزه عضو هیئت مدیره سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران به همراه مسئولان استانی از اتحادیه دامداران استان و چند شرکت تعاونی بازدید کردند.

انتهای پیام/۱۰۰۰/د/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار