تحقق کاهش 13 درصدی آلودگی هوا با افزایش 80 درصدی هوشمندسازی چراغ های راهنمایی
کد خبر: 112275
تاریخ انتشار: ۱۰ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۴
کارشناس مرکز کنترل ترافیک شهرداری قزوین خبر داد:
شاخص : کارشناس مرکز کنترل ترافیک شهرداری قزوین گفت: با افزایش 80 درصدی هوشمندسازی چراغ های راهنمایی سطح شهر قزوین میزان آلودگی هوا 13 درصد کاهش یافته است.

به گزارش شاخص نیوز، پرویز مهربان کارشناس مرکز کنترل ترافیک شهرداری قزوین اظهار کرد: معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین تنها متولی طراحی، نصب، راه اندازی و نگهداری چراغ های راهنمایی و رانندگی در سطح شهر است.
وی افزود: با توجه به مأموریتی که معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین برعهده دارد به صورت مستمر مطالعات لازم برای نصب و راه اندازی چراغ های راهنمایی در تقاطع‌های سطح شهر را انجام می‌دهد تا در صورت لزوم اقدامات لازم صورت گیرد.
کارشناس مرکز کنترل ترافیک شهرداری قزوین با بیان اینکه در حال حاضر ۲۳ تقاطع سطح شهر قزوین به سیستم هوشمند کنترل مرکزی مجهز است، عنوان کرد: بر این اساس ۸۰ درصد چراغ های راهنمایی سطح شهر قزوین هوشمندسازی شده که این امر نیز به سهم خود کاهش ۱۳ درصدی آلودگی هوا را به همراه دارد.
مهربان با اشاره به مزایای هوشمندسازی چراغ های راهنمایی تصریح کرد: ارتباط با دیگر محیط های نرم افزاری و سخت افزاریITS ، مدیریت تمام تقاطع های هوشمند موجود در شبکه به صورت متمرکز، تنظیم پارامترهای زمان بندی به صورت لحظه‌ای و بر اساس جریان ترافیک و درجه اشباع در هر سیکل و کاهش تأخیر و توقف اعمالی بر خودروها در تقاطع‌های درون شهری از جمله مزایای هوشمندسازی چراغ‌های راهنمایی است.
وی خاطرنشان کرد: ایجاد موج سبز و هماهنگی بین تقاطع‌های متوالی یک محور، کنترل اتوماتیک و بهینه سازی عملکرد چراغ‌های راهنمایی بر مبنای تغییرات لحظه‌ای در تقاضا و ظرفیت تردد خودروها، مانیتورینگ وضعیت تقاطع‌ها از طریق ترمینال‌های سیستم و یا مودم از راه دور، کاهش آلودگی هوا و جمع آوری تمام اطلاعات و آمار ترافیکی در بازه زمانی مشخص از دیگر مزایای این سیستم به شمار می رود.
کارشناس مرکز کنترل ترافیک شهرداری قزوین گفت: تمام تلاش ما در حوزه حمل و نقل و ترافیک این است که از علم روز دنیا در این حوزه استفاده لازم را داشته باشیم.
مهربان در پایان یادآور شد: بر این اساس سعی داریم از کتب و نشریات برجسته حوزه ترافیک، قابلیت های نرم افزارهای جدید ترافیکی و بهترین برنامه زمان بندی چراغ های راهنمایی برای ارتقا عملکرد تقاطع ها استفاده کنیم.

 

منبع: روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار