تحقق 92 درصدی بودجه سال 94
کد خبر: 98824
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۲
شاخص : سخنگوی دولت گفت: دولت توانست در سال 94، 91 تا 92 درصد بودجه کشور را تحقق بخشد

به گزارش شاخص نیوز ، محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت در نشست هفتگی خود که صبح امروز سه‌شنبه (۱۷ فروردین ماه ماه) برگزار شد، عملکرد بودجه سال گذشته را تشریح کرد و گفت: دولت توانست در سال ۹۴، ۹۱ تا  درصد بودجه کشور را تحقق بخشد.
وی افزود: بر این اساس تلاش شد تا بودجه‌های عمرانی دولت از منابع عمومی تامین شود و میزان پرداخت‌های دولت برای کمک به دارایی سرمایه‌ای ۳۶ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان بود که ۲۷ هزار و ۸۶۶ هزار میلیارد آن از منابع عمومی و هزار و ۴۵ میلیارد آن از محل مجوزها تامین شد.
نوبخت در ادامه به افزایش نرخ مشارکت نیروی کار در سال گذشته اشاره کرد و  تصریح کرد: نرخ مشارکت نیروی کار  بر اساس طرح آمارگیری نیروی کار از ۳۷٫۲ درصد در سال ۹۳ به ۳۸٫۲ درصد در سال ۹۴ افزایش یافت و این نرخ درصد مشارکت اقتصادی بدان معناست که ۲۴ میلیون و ۷۰۱ هزار نفر جمعیت فعال در کشور وجود دارد که از این میان ۸۸۲ هزار نفر نیروی جدید وارد بازار کار شده است.
سخنگوی دولت ادامه داد: جمعیت شاغل کشور در سال گذشته ۶۶۷ هزار نفر افزایش داشت و تعداد شاغلان از ۲۱ میلیون و ۳۰۴ هزار نفر به ۲۱ میلیون و ۹۷۲ هزار نفر رسید، اما متاسفانه ۲۱۴ هزار نفر در سال گذشته به جمع بیکاران افزوده شدند و جمع بیکاران از ۲ میلیون ۵۱۴ هزار نفر به ۲ میلیون و ۷۲۹ هزار نفر افزایش یافت.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار