تحویل گاز به نیروگاه شهید رجایی رکورد زد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 186975
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۱
مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین:
شاخص : مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین با اعلام تحویل بیش از 2 میلیارد و 600 میلیون مترمکعب گاز به نیروگاه تولید برق شهید رجایی در سال 1397 از ثبت بالاترین مقدار گاز تحویلی به این نیروگاه در سال گذشته خبر داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، اسماعیل مفرد بوشهری در تشریح مقدار گاز مصرف شده در سطح استان قزوین در سال ۱۳۹۷ گفت: در سال گذشته در مجموع ۵ میلیارد و ۲۳۸ میلیون مترمکعب گاز در بخش های مختلف خانگی، تجاری، صنعتی و نیروگاهی استان مصرف شده است که از این مقدار، سهم نیروگاه شهید رجایی ۲ میلیارد و ۶۳۴ میلیون متر مکعب بوده است که معادل ۵۰ درصد مصرف کل استان می باشد. وی بیان داشت: ثبت این میزان تحویل گاز به نیروگاه بالاترین مقدار تحویل گاز به این مجتمع در طول یک سال در سنوات گذشته بوده است.

بوشهری با بیان اینکه تحویل حداکثری گاز به نیروگاه شهید رجایی از اولویت های شرکت گاز استان می باشد افزود: میزان تحویل گاز به نیروگاه در سال ۱۳۹۷ نسبت به سال قبل از آن ۴۲ میلیون و ۶۷۴ هزار متر مکعب افزایش داشته است که امید است در سال ۱۳۹۸ نیز تحویل گاز به نیروگاه روند افزایشی خود را طی کند و با تحویل هر چه بیشتر گاز به عنوان سوختی پاک به نیروگاه شاهد کاهش آلاینده های زیست محیطی باشیم.

مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین تصریح کرد: خوشبختانه با سیاست های ابلاغی از سوی وزارت نفت در دولت های یازدهم و دوازدهم تحویل گاز به نیروگاه های تولید برق کشور روند صعودی و حداکثری به خود گرفته است، به گونه ای که در سال ۱۳۹۲ به نیروگاه شهید رجایی یک میلیارد متر مکعب گاز تحویل شده بود ولی این میزان در سال ۱۳۹۷ به  ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون مترمکعب رسید که نشان از رشد ۱۶۳ درصدی دارد.

انتهای پیام/۱۰۰۳/د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار