ایران جانبی

» تحویل ۲ هزار واحد مسکن مهر قزوین تا پایان سال
کد خبر: 123950
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۵ - ۴:۳۹
مدیرکل سابق راه و شهرسازی استان خبر داد
شاخص : مدیر کل مدیرکل سابق راه و شهرسازی استان گفت: در حوزه مسکن مهر  ۵۰ هزار واحد از  ۵۸ هزار واحد مسکن مهر استان تحویل داده شده و2 هزار واحد دیگر تا پایان سال تکمیل خواهد شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، مراسم تودیع و معارفه مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین پیش از ظهر امروز با حضور معاون امور مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی و برخی مسوولین استانی در سالن جلسات این سازمان برگزار شد.

در مراسم حامد مانی فر تودیع و مسعود حق لطفی به عنوان مدیر کل جدید راه و شهرسازی معارفه شد.

حامد مانی فرمدیر کل مدیرکل سابق راه و شهرسازی استان قزوین اظهار کرد: استان قزوین به عنوان شاهراه مواصلاتی کشور محل تردد پلاک‌های مختلف استان‌ها می‌باشد که این نشان دهنده وسعت فعالیت راه و شهرسازی قزوین در سطح ملی است.

وی با اشاره به فعالیت‌های انجام شده در سازمان راه و شهرسازی استان گفت:  افزایش ۴۰۰ کیلومتری طول راه‌های فرعی، اصلی و بزرگراه‌ها، عملیات راه‌سازی به طول ۲۴۲ کیلومتر و تعمیر و بهسازی ۲۵۰ دستگاه پل از جمله کارهای انجام گرفته در این سازمان است.

مانی فر عنوان کرد: در حوزه مسکن مهر ۵۰ هزار واحد از  ۵۸ هزار واحد مسکن مهر استان تحویل داده شده و ۲ هزار واحد دیگر تا پایان سال تکمیل خواهد شد.

وی اضافه کرد: از ۶ هزار واحد باقی‌مانده ۳ هزار واحد تا پایان کار دولت تحویل داده می‌شود و ۳ هزار واحد دیگر باید توسط مالکین تکمیل شوند.

مدیرکل سابق راه و شهرسازی استان قزوین عنوان کرد: توجه به کیفیت زندگی مردم از خطوط قرمز حوزه راه و شهرسازی بوده که سعی کردیم هیچگاه در این تکلیف کوتاهی نکنیم.

مانی فر با تاکید بر اینکه سعی داشتیم تغییر کاربری اراضی خدمات عمومی را کاهش دهیم، گفت: در سال ۹۳ میزان تغییر کاربری در سطح استان بیش از ۶۳ هزار مترمربع بود که این میزان در سال گذشته به ۱۶ هزار مترمربع کاهش یافت و این نشان دهنده دفاع از حقوق و کیفیت زندگی شهری می‌باشد.

وی با اشاره به اینکه خدمات مختلف معماری در حوزه راه‌ها را در دستور کار قرار داده‌ایم، خاطرنشان کرد: در پروژه ملی جاده قزوین، الموت به تنکابن پیشنهاد کرده‎ایم تا پل‌ها و بناها با نگاه معمارانه و زیبایی شناسانه انجام پذیرد.

مدیرکل سابق راه و شهرسازی استان قزوین گفت: در حوزه توانمندسازی و توجه به اقتصاد شهری اجرای طرح  پژوهشی برندینگ شهری  پیشنهاد شده که اگر این طرح خوب اجرا شود شهرهای کوچک ما با پیشینه تاریخی و داشته‌های خود بازآفرینی خواهند شد و به درآمد پایدار می‌رسند.

مانی فر با بیان اینکه شهرسازی ریل پایه در دستور کار قرار گرفته شده، اضافه کرد: اگر این طرح‌ها به خوبی عملیاتی شوند دیگر ناچار به فروش شهرها و کاهش کیفیت زندگی شهرها نخواهند شد.

گفتنی است که حامد مانی فر به سمت مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان وزارت راه و شهرسازی منصوب شد.

انتهای پیام/ ۱۰۰۳

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار