تخریب غیراصولی ساختمان در قزوین یک کارگر را به کام مرگ کشاند+تصاویر - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 164916
تاریخ انتشار: ۵ خرداد ۱۳۹۷ - ۱:۴۳
معاون عمليات سازمان آتش‌نشانی قزوين:
شاخص : معاون عمليات سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري قزوين از ریزش آوار در محل تخریب ساختمان قدیمی در بلوار شهید بهشتی قزوین و مرگ کارگر ساختمانی خبر داد.

قدیر موسی خانی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، اظهار کرد: در تماس مردمی با سامانه ۱۲۵ آتش نشانی قزوین در ساعت ۱۶ و ۳۳ دقیقه روز جمعه چهارم خرداد ماه سال ۱۳۹۷، از وقوع حادثه ریزش آوار ساختمان در حال تخریب در بلوار شهید بهشتی قزوین ـ کوچه پرواز خبر داده شد که ستاد فرماندهی این سازمان بلافاصله آتش نشانان ایستگاه های شماره هفت شهید مفتح و ۲ شهید بابایی را به محل حادثه رهسپار کرد.

وی با اشاره به حضور اولین اکیپ عملیاتی در کمتر از ۴ دقیقه به محل حادثه افزود؛ در جریان این حادثه که به دلیل تخریب غیر اصولی ساختمان قدیمی به وقوع پیوست، قسمتی از سقف و دیواره طبقه دوم به یکباره بر روی کارگر ۲۳ ساله افغانی فرو ریخته و منجر به گرفتار شدن وی در زیر آوار ساختمانی می‌گردد.

معاون عملیات سازمان آتش نشانی قزوین تصریح کرد: نجاتگران و آتش نشانان بلافاصله پس از رسیدن به محل با کشیدن نوار هشدار خطر در اطراف محل حادثه عملیات نجات را آغاز کرده و با رعایت کامل نکات ایمنی و استفاده از تجهیزات ویژه امداد و نجات مشغول آواربرداری و رها سازی کارگر جوان از زیر آوار ساختمانی شدند.

وی در ادامه بیان داشت: نیروهای عملیاتی با تلاش و در همان لحظات اولیه کارگر جوان تبعه افغان را از زیر آوار خارج کرده و وی را برای انجام معاینات پزشکی تحویل امدادگران اورژانس دادند که متأسفانه مشخص شد کارگر جوان براثر شدت جراحات وارده جان خود را از دست داده است.

موسی خانی در ادامه یادآور شد؛ نیروهای عملیاتی پس از اجرای عملیات جستجو در قسمتهای مختلف ساختمان و حصول اطمینان از عدم وجود شخص دیگری در زیر آوار، به ماموریت خود خاتمه داده و صحنه حادثه را تحویل عوامل انتظامی حاضر در محل دادند.

گفتنی است؛ کارشناسان سازمان آتش نشانی شهرداری قزوین همواره به شهروندان توصیه می کنند؛ برای تخریب و یا بازسازی ساختمان های قدیمی حتماً از نیروهای متخصص و تجهیزات ایمنی استفاده کنند تا دیگر شاهد این گونه حوادث ناگوار نباشیم.

 

انتهای پیام/ ۱۳۰۰/د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار