تخریب یک‌هزار و ۶۱ واحد مسکونی در طوفان اخیر قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 54701
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردین ۱۳۹۴ - ۹:۳۱
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خبر داد:
شاخص : معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران استان گفت: در جریان طوفان اخیر یک هزار و 61 واحد مسکونی خسارت دیده اند.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، منوچهر حبیبی در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران استان که در خصوص بررسی آسیب های طوفان اخیر در تاکستان برگزار شد، بیان کرد: بیشترین میزان خسارات وارد شده در پی این حادثه که ۳ شهر و ۴۳ روستای استان را تحت تاثیر خود قرار داد به ترتیب به منازل مسکونی و زیرساخت های برق و گاز اختصاص داشت.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار در ادامه اظهار کرد: در مجموع ۷۵ خودرو در این طوفان خسارت دیده اند، ۹۰پایه برق ۲ پایه فشار قوی سرنگون شده است و حدود یک هزار و ۶۱ واحد مسکونی خسارت دیده اند و حدود ۷۷ نفر نیز مصدوم شده اند.

این مسئول، بی توجهی به مقاوم سازی و کیفیت در ساخت بناهای قدیمی را از عوامل مهم بروز خسارات به منازل مسکونی در طوفان هفته گذشته استان عنوان کرد.

حبیبی با تاکید بر مقاوم سازی و بازسازی واحدهای آسیب دیده در پی این حادثه، گفت: در این رابطه باید هماهنگی های لازم از سوی شهرداری ها و بخشداری های مناطق حادثه دیده با بنیاد مسکن و ستاد هماهنگی مدیریت بحران استان صورت بگیرد.

وی از دستگاه‌های مسئول خواست: برای رفع کامل مشکلات مردم، بازسازی مناطق طوفان زده و جبران خسارت‌ها را پیگیر باشند.

در این جلسه دستگاه‌های خدمات رسان گزارشی از خسارت‌های وارده در این بحران را بیان کردند.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار