تخصیص سهمیه ۶۰ میلیون مترمکعبی آب از سد طالقان - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 61288
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۴ - ۹:۵۹
استاندار قزوین اعلام کرد
شاخص : استاندار قزوین در دوازدهمین جلسه اتاق فکر آب استان، از تخصیص سهمیه 60 میلیون مترمکعبی آب از سد طالقان خبر داد.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، مرتضی روزبه در دوازدهمین جلسه اتاق فکر آب استان که به میزبانی شرکت برق برگزار شد، اظهار کرد: کمبود آب به موضوع روز کشوری تبدیل شده و باید برای حل این معظل چاره اندیشی بلند مدت داشته باشیم.

استاندار قزوین با بیان اینکه موضوع آب در استان باید در اولویت همه برنامه ها باشد و اعتبارات مناسب برای آن پیش بینی شود تا بتوانیم از بحران خارج شویم، عنوان کرد: برنامه‌های مدیریت آب شامل تخصیص سهمیه ۶۰ میلیون مترمکعبی آب از سد طالقان، تسریع در اجرای طرح های آبیاری نوین، جلوگیری از استفاده آب آشامیدنی در باغچه ها و مصارف غیر ضرور و اجرای پروژه های انتقال آب کشاورزی به منظور صرفه جویی بیشتر است.

این مسئول تاکید کرد: با راه اندازی دفتر مشترک همکاری آب و کشاورزی و استفاده از کارشناسان خبره و اتخاذ رویکرد کلان نگر، می توان بخشی از دغدغه های مشترک حوزه آب و کشاورزی را مدیریت کرد.

ساماندهی وضعیت آب استان با توجه به اقداماتی چون انسداد چاه های غیر مجاز، نصب کنتورهای هوشمند، اجرای آبیاری تحت فشار و سیستم های نوین آبیاری و مطالعات انتقال آب الموت رود و شاهرود، پیگیری عملیات اجرایی سدهای نهب و بالاخانلو، جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی جهت اجرای پروژه های آبرسانی و اجرای الگوی کشت در بخش کشاورزی در دستور کار قرار دارد.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار