تخفیف ۱۵درصدی نرخ تسهیلات به واحدهای اقتصادی تشکیل شده در روستاهای قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 115767
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۵ - ۶:۵۳
مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراها خبر داد
شاخص : مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراها با بیان اینکه استان قزوین جز و پیشتازان سند توسعه روستایی است، عنوان کرد: کلیه واحدهای اقتصادی که در روستاها تشکیل شوند از تخفیف15درصدی تسهیلات برخوردار می‌شوند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، کریم حبیبی انبوهی مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراها در نشست خبری با اصحاب رسانه که پیش از ظهر امروز در استانداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: بر اساس آمار سال ۹۰ حدود ۳۳۲هزار نفر در ۸۴۲ روستا زندگی می‌کنند که ۵۳۰ روستا دارای دهیاری هستند.

وی با اشاره به اینکه ۲ هزار و ۱۶۶ میلیارد ریال به دهیاری‌های استان تخصیص یافته است، اذعان داشت: بیش از ۴ هزار پروژه از محل اعتبارات انجام گرفته که حدود ۷۰ درصد آن در سه سال اخیر بوده است.

مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراها با بیان اینکه در سال ۹۴ بیشترین پروژه در بخش روستایی اجرایی شده، گفت: آسفالت یک میلیون متر مربع از جاده‌های روستایی در سال ۹۴ انجام و برای سال جاری نیز بیش از این میزان در نظر داریم.

این مسوول با اشاره به اقدامات هفته دولت در سال جاری افزود: ۵۷ میلیارد تومان پروژه توسط دهیاران به اجرا رسیده لذا آنچه که توسط دهیاران هزینه می‌شود از محل مالیات بر ارزش افزوده است که بین شهرداری و دهیاری‎ها براساس سرانه جمعیت توزیع می‌کنند.

حبیبی با توجه به شاخص‌های توسعه روستایی به جهت برخورداری از خدمات دولتی، عنوان کرد: تا پایان سال کلیه روستاهای بالای ۵۰ خانوار از آسفالت برخوردار خواهند شد، در سفر اخیر ریاست جمهور ۸۵ میلیارد تومان به این منظور پیشنهاد شده است.

وی تصریح کرد: ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار در حوزه گازرسانی هزینه و یا در دستور کار قرار گرفته که در مجموع از ۶۰۷ روستای بالای ۲۰ خانوار، ۳۳۳ روستا از گاز بهره مند و ۱۴۶ روستا در مراحل گازرسانی هستند که تا پایان سال، ۷۹ درصد روستا از این نعمت برخوردار می‌شوند که در سفر اخیر دولت تدبیر نیز ۱۷۰ میلیارد تومان برای این بخش پیشنهاد شده است.

مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراها با بیان اینکه حدود ۵۰ میلیارد تومان به بخش آب‌رسانی اختصاص یافته، ابراز کرد: کلیه روستاهای بالای ۲۰ خانوار برق رسانی شده و بنیاد مسکن هم برای تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار طرح هادی را در نظر گرفته‌ است.

این مسوول با اشاره به اینکه قزوین تنها استانی است که کارگروه پسماند روستایی را تشکیل داده، گفت: از ابتدای سال و با نگاه زیست محیطی این کارگروه کار خود را از شرق استان شروع و مسائل مربوط به هر بخش را با حضور بخشدار، فرماندار و مسوولین دستگاه‌ها ساماندهی می‌کند.

حبیبی با اشاره به ضرورت آموزش مسائل زیست محیطی، تصریح کرد: تغییر الگوی مصرف روستاها در بخش پسماند ما را با بحران مواجه کرده که متاسفانه موجب تخریب زیست محیطی می‌شود لذا نیازمند فرهنگ سازی در این زمینه هستیم.

وی با بیان اینکه استان قزوین جزء پیشتازان سند توسعه روستایی است، عنوان کرد: توجه به معیشت روستاییان موجب عدم مهاجرت روستاییان می‌شود لذا دستگاه های خدمت رسان با در نظر گرفتن پتانسیل‌های موجود در روستا و سرمایه گذاری روستاییان زمینه توسعه را فراهم نمایند.

مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراها با اشاره به تسهیلات ارزان قیمت مشارکتی روستاییان، بیان کرد: طرح شرکت دانش بنیان نهال گستر رویان برای اولین بار در استان در اوایل آبان افتتاح خواهد شد که افزایش فراوری گوجه فرنگی در واحد سطح از ۳۸ تن به ۱۵۰ تن از اقدامات این شرکت است.

حبیبیی در پایان خاطرنشان کرد: کلیه واحدهای اقتصادی که در روستاها شکل می‌گیرد با مجوز دستگاه‌های مربوطه از تخفیف ۱۵ درصدی در نرخ تسهیلات بهره مند می‌شوند.

انتهای پیام/۷۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار