تخلفات زیاد رانندگان پلیس، ترافیک شهری را برهم می‌زند/ لیست تخلفات موجود است
کد خبر: 100962
تاریخ انتشار: ۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۴
شاخص : رئیس پلیس راهور تهران بزرگ گفت: خودروهای پلیس هم جریمه می‌شوند و لیست بلندی از جریمه‌های آن‌ها موجود است.
به گزارش شاخص نیوز؛ سردار سیدتیمور حسینی رئیس پلیس راهور تهران بزرگ اظهار داشت: خودروهای امدادی در زمان انجام ماموریت یک امتیازی دارند؛که به این ترتیب خودروهای آتش‌نشانی، پلیس و اورژانس می توانند از خط ویژه اتوبوس تردد کنند.
وی افزود: اگر وضعیت اورژانسی باشد این خودروهای نامبرده می‌توانند از چراغ قرمز هم عبور کنند؛ اما برخی تخلفات هستند که ارتکاب آن ضروری و الزامی نیست؛ برای نمونه آتش‌نشانی می‌تواند در فاصله ۲ متری از جدول توقف داشته باشد اما با توقف اشتباه ۲ لاین را اشغال می‌کند؛ درحالی که باید محل توقف جایی باشد که کمترین مزاحمت را برای سایر خودروها ایجاد کند.
سردار حسینی بیان کرد: مردم از امدادی‌ها توقع دارند که به موقع ماموریت‌شان را انجام دهند ولی در مقابل آن هم این انتظار را دارند که ماموریت آن‌ها کمترین آسیب را به وضعیت ترافیکی شهر بزند.
رئیس پلیس راهور تهران بزرگ در خصوص تخلفات خودروهای امدادی گفت: در سال گذشته بارها شاهد بودیم که بدون ماموریت خاصی از چراغ گردان استفاده کرده و تخلفاتی را مرتکب شدند.
وی در واکنش به اعتراض برخی از خودروهای امدادی مبنی بر آن‌که در حین ماموریت جریمه شدند، افزود: در صورتی که در حین ماموریت جریمه شده باشند بخشیده خواهند شد.
سردار حسینی بیان کرد: پلیس به وظایف خود در چارچوب قانون عمل می‌کند و خودروهای اورژانس و آتش‌نشانی را در صورت ارتکاب تخلف جریمه می کند.
رئیس پلیس راهور تهران بزرگ گفت: حتی خودروهای پلیس هم جریمه می‌شوند و لیست بلندپایه‌ای از جریمه خودروهای پلیس موجود است.

 

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار