ایران جانبی

» تخلفات چشمگیر نبود و در نتیجه انتخابات اثرگذار نیست
کد خبر: 203140
تاریخ انتشار: ۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۷:۴۳
دادستان عمومی و انقلاب قزوین:
شاخص : دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: در زمینه تخلفات انتخاباتی گزارش‌هایی داشتیم که در این زمینه پرونده‌هایی تشکیل شده و روند پیگیری آن در حال انجام است.

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص، محمد قاسمی امشب در ستاد انتخابات استان قزوین در جمع خبرنگاران حاضر در استانداری قزوین اظهار کرد: بیش از ۳۰ انتخابات در کشور برگزار شده که نشان می‌دهد مردم در سرنوشت کشور حرف اول را می‌زنند و در کمتر کشوری شاهد هستیم که حضور مردم به این نحو باشد.

وی افزود: در جمهوری اسلامی پیش‌بینی شده که هر چهار سال یک بار مردم با رای مستقیم نمایندگان خود را انتخاب کنند؛ نمایندگی قائل به فرد نیست بلکه نماینده یک جامعه و کشور است و باید به جز دغدغه کشور، دغدغه دیگری نداشته باشد.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: رکن اساسی قوه قضائیه قانون است که برخی از قوانین سال‌هاست از آن گذشته و باید بروز رسانی و تصویب شود و مجلس نقش بسیار مهمی در احیای عدالت و تظلم‌خواهی و نظارت بر عملکرد دارد.

تشکیل پرونده قضایی برای ۲۰نفر

قاسمی بیان کرد: امسال هم کاندیدا از تنوع گرایشات خوبی در کشور برخوردار است که مردم می‌توانند از سلایق مختلف انتخاب کنند و تلاش همه دستگاه‌های مختلف بر این بوده که قوانین به نحو مطلوب اجرا شود.

این مقام مسئول ابراز کرد: همه ما در کنار هم هستیم تا یک انتخابات بی‌طرفانه داشته باشیم و از رای مردم پاسداری شود و اراده مردم تحقق یابد.

وی ادامه داد: دادستانی در ابتدا به عنوان هیئت اجرایی در انتخاب اعضای معتمدین و صلاحیت‌ها نقش داشته و در نهایت هم در امنیت انتخابات دخالت داشته به طوری که در مشکلات و خلاها وارد و پیشگیری کرده است و با برخی تخلفات هم برخورد قضایی صورت گرفته است.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین عنوان کرد: براساس بخشنامه‌ای که ابلاغ شده نیز دادستانی در دو حوزه پیشگیری از جرایم و تخلفات ورود کرده که موضوعات مختلفی در این زمینه مطرح شده است.

قاسمی ابراز کرد: کارگروه فضای مجازی را داشتیم که در بسیاری از موضوعات ورود کرده و در بخش دیگر هم تشکیل شعب و دادسرای خاص را داریم که در سایر شهرستان‌ها این تمهیدات دیده شده است که شعب بازرسی و دو شعبه بازپرسی داریم.

این مقام قضایی استان قزوین تصریح کرد: در زمینه تخلفات انتخاباتی گزارش‌هایی داشتیم که در این زمینه پرونده‌هایی تشکیل شده و روند پیگیری آن در حال انجام است.

وی ادامه داد: تعداد پرونده‌ها انگشت شمار است که بیشتر امروز تشکیل شده و قریب به ۲۰ نفر پرونده قضایی تشکیل شده که این تعداد نگران کننده نیست و در سرنوشت انتخابات تاثیرگذار نخواهد بود اما بلاخره یک پرونده هم زیاد است.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین با بیان اینکه روند رسیدگی به پرونده‌ها اطلاع رسانی می‌شود، اذعان کرد: تعدادی از متخلفین را در قزوین و بوئین زهرا تحت نظر داریم چراکه این افراد امروز مرتکب جرم شدند و هنوز در جریان انتخابات هستیم که به مرور به این تخلفات رسیدگی می‌شود.

قاسمی تاکید کرد: افراد متخلف از سه طریق شاکی خصوصی، قوه قضائیه  و بخشی دیگر هم گزارش مراجع نظارتی احراز شدند؛ سعی کردیم در فضای بی‌طرفانه مردم آرا خود را به صندوق بیندازند.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار