ایران جانبی

تخلیه انبارهای بازار آهن - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 195437
تاریخ انتشار: 11 سپتامبر 2019 - 2:44
شاخص : همانطور که همگان انتظار داشتند بازار آهن این هفته را بدون نوسان و در آرامش کامل طی کرده است. از دلایل این ثبات می توان به کاهش ...

به گزارش شاخص نیوز: همانطور که همگان انتظار داشتند بازار آهن این هفته را بدون نوسان و در آرامش کامل طی کرده است. از دلایل این ثبات می توان به کاهش پروژه های عمرانی در ماه های محرم و صفر و قرار گیری در تعطیلات، به مناسبت تاسوعا و عاشورای حسینی اشاره داشت.

از این رو جمعی از کارشناسان معتقدند که این بازار مدت هاست که رمقی برای افزایش قیمت نداشته و این روند هر روز بیش از پیش جلوه گر می شود البته بی رمقی بازار را نباید با افت مقاومت قیمت آهن در بازار مقایسه کرد بلکه مدت هاست کف قیمت ها در بازار مشخص شده است و شکسته شدن آن قطعا با توان واحد های تولیدی هماهنگی ندارد.

گزارشات حاصله از انبارهای بازار آهن حکایت از کاهش شدید موجودی ها دارد این مطلب بدین معنا نیست که رشد تقاضا سبب تخلیه انبار ها گشته است بلکه می تواند زنگ خطری باشد برای تعطیلی بنگاه ها، کارخانه های تولیدکننده و به  تبع آن بیکاری جماعت کثیری از کارگران، که در صورت رخداد چنین مطلبی قطعا مشکلات بیشتری گریبان گیر وضعیت اقتصادی و معشیت کشور خواهد شد.

حتی خوش خیالی عده ای در رابطه با اعلام وجود تقاضا در بازار داخلی، چندان مورد توجه اهالی بازار قرار نمی گیرد چرا که واقعیت آن است که فروشندگان آهن در بازار مدت هاست عادت به داد و ستدهای موازی و اصطلاحا معاملات انباری داشته اند، حجم فعالیت خود را کاهش داده که نمود عینی آن را در کاهش حجم معاملات مشاهده می توان مشاهده نمود وگرنه ساختمانی که مجوزهای آن اخذ شده و فعالیت عملیاتی آن آغاز شده یا در فاز تخریب یا خاک برداری است, نمی تواند تقاضای واقعی خود را به تعویق اندازد آن هم در شرایطی که تا زمان تغییر فصل فاصله ای باقی نمانده است.

منبع: ایران جیب

انتهای پیام /۹۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار