تدوین برنامه‌های میان‌مدت فرهنگی با تکیه بر اولویت‌ها - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 60142
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۰
مدیرکل دفترامور اجتماعی استانداری تاکید کرد
شاخص : مدیرکل دفترامور اجتماعی و فر هنگی استانداری قزوین گفت: در راستای انسجام بخشی فعالیت‌ دستگاه‌های فرهنگی، برنامه‌های میان‌مدت فرهنگی با تکیه بر اولویت‌ها تدوین می‌شود.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، حسن کاشی با تاکید بر تدوین برنامه‌های میان مدت فرهنگی با تکیه بر اولویت‌ها، اظهار کرد: دستگاه‌های اجرایی متعدد و مؤسسات مردم‌ نهاد زیادی در حوزه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، تبلیغی و دینی فعالیت می‌کنند اما عدم انسجام و هم‌سویی آنان با تمرکز بر اهداف معین در فعالیت‌های فرهنگی یکی از بزرگ‌ترین مشکلات موجود در این حوزه به شمار می‌رود.

مدیرکل دفترامور اجتماعی و فر هنگی استانداری قزوین بیان کرد: تدوین این برنامه ۵ ساله موجب انسجام بخشی بین مجموع فعالیت های دستگاه های فرهنگی و اجتماعی و ارتقاء فرهنگ و سلامت اجتماعی استانمی‌شود.

این مسئول؛ اهداف میان مدت این برنامه را از قبیل بهبود نسبی فرهنگ ترافیک،بهبود نسبی فرهنگ آپار تمان نشینی،کاهش نسبی اسراف در مصرف اقلام اساسی، افزایش نسبی نشاط و سلامتی و کاهش نسبی میزان طلاق عنوان کرد.

کاشی در انتها حل مشکلات و آسیب های فرهنگی و اجتماعی در برخی حوزه ها را نیازمند ایجاد تغییر رویکرد و دیدگاه دانست و افزود: به عنوان نمونه ۶۵ درصد از معتادان استان را افراد متاهل که ۷۰ درصد از آنها نیز شاغل هستند، تشکیل می دهند بنابراین نمی توان از یک عامل مانند بیکاری به عنوان علت اساسی اعتیاد افراد نام برد.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار