تدوین سند استراتژیک توسعه صادارت/ هدف گذاری صادرات یک میلیارد دلاری از قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 88430
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۴ - ۹:۴۳
استاندار قزوين تاكيد كرد:
شاخص : استاندار قزوين با اشاره به تدوين سند استراتژيك توسعه صادرات تا نيمه اول اسفند گفت: با استفاده از ظرفيت ها بايد بر روي صادرات یک میلیارد دلاری برنامه ريزي كنيم.

به گزارش سرویس اقتصادی شاخص، فریدون همتی در ششمین نشست کارگروه توسعه صادرات استان بیان کرد: برای مشخص شدن چشم انداز استان در یک دوره سه تا پنج ساله باید سند استراتژیک صادرات را تهیه تا تکلیف تولیدکننده مشخص شود.

استاندار قزوین در ادامه تدوین این سند را موجب رونق اقتصادی استان، تقویت اشتغال و تولید دانست و گفت: با همکاری سازمان مدیریت و برنامه ریزی، صنعت، معدن و تجارت و اتاق بازرگانی باید تا ۱۵ اسفند ماه امسال سند استراتژیک توسعه صادرات استان تهیه شود.

این مسئول اعلام کرد: در حال حاضر میزان صادرات استان حدود ۴۰۰ میلیون دلار است که با استفاده از ظرفیت های خود و فعال کردن همه واحدها می توانیم صادرات یک میلیارد دلاری را هدف گذاری کنیم.

همتی با تاکید بر اینکه توسعه صادرات با شناسایی بازارهای صادراتی امکان پذیر است، افزود: با استفاده از ظرفیت ها و شناسایی آنها، صادرات کالاهای گوناگون جایگزین صادرات نفت شده و می توان از اقتصاد نفتی فاصله بیشتری گرفت.

کمبود نقدینگی، نبود مشوق های صادراتی و پیچ و خم های اداری از مشکلات صادراتی بود که فعالان این بخش در این نشست به آن اشاره کردند.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار