تدوین سند فرهنگ منابع طبیعی در قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 60011
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۳
معاون عمرانی استاندار تاکید کرد
شاخص : معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین گفت: تدوین سند فرهنگ منابع طبیعی باید در دستور کار قرار بگیرد.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، منوچهر حبیبی در جلسه کارگروه اجرایی مدیریت پایدار منابع طبیعی، با بیان اینکه تدوین سند فرهنگ منابع طبیعی باید در دستور کار قرار بگیرد، اظهار کرد: با تدوین سند فرهنگ منابع طبیعی در استان باید مشارکت مردم را برای صیانت از منابع طبیعی و آبخیزداری تقویت کرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین، فرهنگ‌سازی در حوزه صیانت از منابع طبیعی و آبخیزداری را ضروری دانست و افزود: با اطلاع رسانی مناسب می توان مردم را با تصمیمات حوزه آبخیزداری آشنا کرد.

این مسئول تصریح کرد: استفاده از ظرفیت های منابع طبیعی در ایجاد اشتغال، سلامت و افزایش تولید ناخالص ملی نقش مهمی دارد که با مدیریت همه جانبه میتوان به اهداف مورد نظر دست یافت.

حبیبی خاطرنشان کرد: حدود ۷۰ درصد استان ما ظرفیت آبخیزداری و آبخوان داری دارد و با توجه به کاهش میزان بارش با حداقل هزینه ها و حداقل زمان و سرعت بسیار بالا ظرفیت آبها را داشته باشیم.

وی در ادامه افزود: ۸/۱ متر مکعب در استان روان آب داریم که نزدیک به ۵۰ درصد این میزان از استان خارج می شود، هشدار آبی نیز اهمیت توجه به آبخیزداری و آبخوان داری را در استان بیشتر می کنند.

معاون عمرانی استاندار همچنین حراست و حفاظت و احیای بهره برداری پایدار از منابع طبیعی را نیز ضروری اعلام کرد و گفت: تشکیل صندوق توسعه منابع طبیعی و آبخیزداری در این راستا ضروری است که بایستی ساز و کار آن آماده و اجرایی شود.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار