تدوین سند ملی خواندن به منظور استفاده از ظرفیت‌های موجود است
کد خبر: 104318
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۸
مدیرکل برنامه‌ریزی کتابخانه‌های کشور:
شاخص : مدیرکل برنامه‌ریزی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور گفت: تدوین سند ملی خواندن به منظور استفاده از ظرفیت‌های موجود صورت می‌گیرد به طوری که مطالعه مهم‌‌ترین نیاز حوزه کتاب است.

به گزارش خبرنگار فرهنگی شاخص، سیامک محبوب در نشست با مسئولان و روسای کتابخانه‌های استان قزوین که دیروز در تالار قلم کتابخانه امام خمینی(ره) استان برگزار شد، اظهار کرد: در سند ملی خواندن به دنبال واقع‌ گرایی هستیم که با استفاده از وضعیت محیط و نیاز مردم فعالیت‌های لازم را در این راستا انجام می‌دهیم.

مدیرکل برنامه‌ ریزی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با بیان اینکه تدوین «سند ملی خواندن» به منظور استفاده از ظرفیت‌های موجود صورت می‌گیرد، تصریح کرد: مطالعه و ترویج آن در جامعه یکی از مهم‌ ترین نیازهای حوزه کتاب است.

این مسئول با اشاره به اینکه اقدامات مناسبی در راستای ترویج فرهنگ مطالعه صورت گرفته است، افزود: اجرای «سند ملی خواندن» بستگی به نظر کارشناسان و کتابداران هر استان دارد تا محورهای اجرایی قابل اجرا در هر استان انتخاب شود، این سند در چند محور تهیه شده است.

محبوب خاطرنشان کرد: شاخص‌های منابع، اعضا و امانت در رویکرد جدید مورد توجه است و باید با استفاده از شرایط و امکانات موجود به توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی دست یابیم.

وی یادآور شد: جذابیت در کتابخانه‌ها برای حضور بیشتر مراجعان به این فضاها و ارائه خدمات مناسب به شرط آزاد بودن وقت کتابداران از مقوله‌های مهمی است که در کتابخانه‌ها باید در نظر گرفته شود.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار