تذکرات به «۹ دی» عادی شده است / برای ارشاد، خطوط بنفش مهم‌تر از خطوط قرمز است! - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 77870
تاریخ انتشار: ۴ آبان ۱۳۹۴ - ۹:۵۴
شاخص : مدیر مسئول هفته‌نامه «۹ دی» با بیان این که دولت دچار دوگانگی در رفتار است، گفت: این تذکرات به ۹ دی، تبدیل به عادت شده است و دهان ما با این تذکرات بسته نمی‌شود.

به گزارش پایگاه شاخص ،حجت‌الاسلام حمید رسایی درباره ارجاع پرونده هفته‌نامه «۹ دی» به دادگاه با رای هیئت نظارت بر مطبوعات، گفت: دولت متاسفانه دچار دوگانگی در رفتار است.

 

نماینده مردم تهران در مجلس افزود: رسانه‌هایی که به مقدسات توهین می‌کنند هیچ وقت از وزارت ارشاد تذکر نمی‌گیرند و وقتی قوه‌قضائیه با آن‌ها برخورد می‌کند هم وزیر ارشاد اظهار تاسف می‌کند.

 

وی ادامه داد: اما اگر کسی به دولت انتقاد کند، آن‌ها تحمل نمی‌کنند و سریعاً برخورد می‌کنند. تذکری که به «۹ دی» و «وطن امروز» داده شد از همین بابت است و متأسفانه آقایان تحمل ندارند و بارها آن را نشان داده‌اند.

 

رسایی با بیان این که ارشاد با خطوط قرمز مشکل ندارد، گفت: برای ارشاد خطوط بنفش مهم‌تر از خطوط قرمز است و اگر کسی از خطوط بنفش رد شود حتماً تیغ ارشاد آن را می‌گیرد و اگر کسی از خطوط قرمز مانند توهین به مقدسات یا توهین به نظام رد شود برای آقایان مهم نیست.

 

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: رهبر انقلاب صراحتاً تذکراتی در مورد بزک کردن آمریکا می‌دهند و ما هر روز شاهد بزک کردن جنایات آمریکا توسط برخی رسانه‌ها هستیم.

 

وی افزود: این تذکرات برای ما تبدیل به عادت شده است و دهان ما با این تذکرات بسته نمی‌شود و «۹ دی» و امثال آن به نقد منصفانه خود ادامه می‌دهند.

 

رسایی با بیان این که این نقدها در جامعه اثر گذاشته است، گفت: اگر انتقادات ما تاثیر نگذاشته بود وقتی آقای رئیس جمهور به ساری می‌رود باید بیش از نیمی از ورزشگاه پر شود ولی وقتی کمتر از نیمی از ورزشگاه پر شد معلوم می‌شود که منتقدین علی‌رغم این که با محدودیت‌ها و فشارهای متعددی مواجهند اما توانسته‌اند انتقادات خود را به بدنه جامعه برسانند و این یک زنگ خطری برای دولت است.

 

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: ما دوست داریم دولت مشکلات خود را برطرف کند تا وقتی به سفر استانی می‌رود مردم به استقبال آن بیایند اما وقتی ۴ وزیر دولت به رئیس جمهور نامه می‌نویسند و مهم‌ترین معضل جامعه که رکود است را یادآوری می‌کنند اما مشاور رئیس جمهور با تعابیر زشت درباره وزرایش سخن می‌گوید نشانه خوبی نیست.

 

وی گفت: همچنین وقتی معاون استاندار مازندران به دلیل این که نتوانسته به صورت سازماندهی شده مردم را به استقبال رئیس جمهور بیاورد، از کار برکنار می‌شود هم نشانه خوبی نیست.

 

منبع: فارس

انتهای پیام/۱۴۰۴/د

 

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار