تردد روزانه ۵۰ هزار موتورسیکلت در تاکستان/ ۱۵درصد از تصادفات مربوط به موتور سیکلت است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 75403
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۴
رئيس پليس راه استان خبر داد
شاخص : رئيس پليس راه استان قزوين در همايش موتورسواران قانونمند گفت: روزانه 50 هزار موتورسيكلت در تاكستان تردد مي كنند.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، به منظور ترویج فرهنگ صحیح رانندگی و رعایت قوانین موتورسواری، دیروز همایش موتورسواران قانونمند در تاکستان برگزار شد.

سرهنگ بهرام زینلی در این مراسم با اعلام اینکه روزانه ۵۰ هزار موتورسیکلت در تاکستان تردد می کنند، اظهار کرد: تاکستان بیشترین موتورسوار در کشور را دارد و در هر خانواده بیش از ۲ دستگاه موتور سیکلت وجود دارد.

رئیس پلیس راه استان قزوین با اشاره به اینکه موتورسواران باید مجهز به تجهیزات و کلاه باشند گفت: ۸۵ درصد از فوتی های موتورسواران به علت نداشتن کلاه ایمنی است.

این مسئول با بیان اینکه در سطح استان با عدم رعایت استفاده از کلاه ایمنی مواجه هستیم، افزود: در نیمسال جاری حدود ۱۱ هزار و ۵۴۶ دستگاه موتور سیکلت روانه پارکینگ‌های قزوین شده که عدم استفاده از کلاه ایمنی حین تردد با موتور و همراه نداشتن مدارک شناسایی وسیله نقلیه از موارد اصلی توقیف این وسیله نقلیه پرمصرف بوده است.

زینلی با اعلام اینکه در ۶ ماه گذشته ۲۲ فقره تصادف منجر به فوت در سطح استان قزوین رخ داده، بیشترین تخلفات موتورسواران را؛ نداشتن کلاه ایمنی، عبور از چراغ قرمز، حرکات نمایشی و حرکت در پیاده رو عنوان کرد.

وی با بیان اینکه ۱۵درصد از تصادفات مربوط به موتور سیکلت است اضافه کرد: طبق بند۱۶۴قانون حتما باید موتور سیکلت سوار از کلاه ایمنی استفاده کنند و برگزاری برنامه های فرهنگی و همایش ها فرهنگ سازی ترافیک و کاهش تخلفات است.

توزیع ۵۰۰ کلاه ایمنی هم از دیگر برنامه های این همایش بود.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار