ایران جانبی

تردد ماشین‌های سنگین عامل شکستگی لوله در خیابان محمدیه/ ۱۳۰ کیلومتر انشعاب فرسوده در شهر قزوین وجود دارد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 174508
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۷ - ۳:۰۳
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهر قزوین:
شاخص : مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهر قزوین با بیان اینکه حدود ۱۳۰ کیلومتر شبکه آب رسانی فرسوده در شهر قزوین داریم گفت: تردد ماشین‌های سنگین و عدم زیرسازی مناسب در خیابان محمدیه باعث شکستگی لوله آب شده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، هفته گذشته بر اثر شکستگی لوله آب در خیابان محمدیه شهر قزوین به تعدای از ساختمان‌های مسکونی خسارت وارد شد.

در جریان این حادثه ۳ واحد مسکونی خسارت جدی دیدند به طوری که دیگر قابل سکونت نبوده و ساکنین به مجل اسکان موقت منتقل شدند.

ساکنین که به منازل آن‌ها خسارت جدی وارد شده با مشکلات عدیده‌ای از جمله شرایط نامناسب اسکان و عدم پاسخگویی مسئولین مواجه هستند.

*خسارت به ۱۰ واحد مسکونی

داراب بیرانودی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهر قزوین امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که پیرامون مشکلات ساختمان‌های تخریب شده کوچه محمدیه برگزار شد با بیان اینکه به ۱۰ واحد مسکونی خساورت وارد شده است اظهار کرد: نباید تنها یک دستگاه را در این حادثه مقصر بدانیم چراکه دلایل متعددی وجود دارد که باید کارشناسی شود.

وی با بیان اینکه هیچ استاندارد سازی در ساخت خیابان‌ محمدیه صورت نگرفته است افزود: دلیلی ندارد که لوله آبی در آن منطقه بشکند و به راحتی هم زیر ساختمان‌ها نفوذ کند جز اینکه از خاک دستی زیر ساختمان‌ها استفاده شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهر قزوین عنوان کرد: حدود ۱۳۰ کیلومتر شبکه آب رسانی فرسوده در شهر قزوین داریم.

*عدم رعایت استاندارد در تعریض خیابان محمدیه

این مسئول گفت: تا الان حدود ۶ کیلوتر از انشعابات فرسوده را بازسازی کردیم و برنامه ما این است تا پایان سال ۱۵ کیلومتر را انجام دهیم.

بیرانودی اذعان داشت: بافت فرسوده خواه ناخواه مشکلاتی را به وجود می‌آورد و باید کارگروهی برای استاندارد سازی ساخت و سازها و صدور مجوزها تشکیل گردد و نظارت‌های بیشتری صورت در این حوزه صورت گیرد.

وی ابراز کرد: این حوادث بیشتر برای ساختمان‌های چند طبقه اتفاق می‌افتد که نشان می‌دهد باید نظارت بیشتری بر ساخت و سازها داشت چراکه حوادث مهمتری مانند زلزله مناطق فرسوده را تهدید می‌کند.

این مسئول خاطرنشان کرد: در تعریض خیابان محمدیه استانداردها رعایت نشده است.

*روزانه ۳۲ مورد شکستگی لوله در شهر قزوین اتفاق می‌افتد

بیرانوندی اذعان داشت: تردد ماشین‌های سنگین و عدم زیرسازی مناسب در خیابان محمدیه باعث شکستگی لوله آب شده است.

وی توضیح داد: در شهر قزوین روزانه ۳۲ مورد شکستگی لوله داریم که همه در بافت فرسوده اتفاق می‌افتد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهر قزوین گفت: طی نامه‌ای به مسکن و شهرسازی خواستار شدیم تا در ساخت و سازها بازنگری کنند واگر می‌خواهند ساخت و سازی صورت گیرد و شهرداری تراکم بفروشد باید فنداسیون را به مکانی ببرند که مطمئن باشد و با یک شکستگی لوله چنین تخریب‌هایی را بر جای نگذارد.

این مسئول در پایان با بیان اینکه میزان خسارت از سوی کارشناس دادگستری برآورد خواهد شد گفت: از معاون عمرانی پیگیری می‌کنیم که یک بیمه جامعی برای پوشش چنین مشکلاتی داشته باشیم.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار