ترفندی برای کپی متن درون تصاویر از صفحات وب - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 69263
تاریخ انتشار: ۱۰ شهریور ۱۳۹۴ - ۹:۳۵
شاخص : ترفندی برای کپي متن درون تصاوير از صفحات وب، افزونه اي در کروم را به شما معرفي مي کنيم که اين امر را براي شما محقق مي کند.

شاید کمتر این موقعیت پیش بیاید که به کپی کردن متنی در یک تصویر نیاز داشته باشیم؛ اما گاهی نیازی شدید به این موضوع احساس می شود که به عنوان مثال بخواهیم آن را کپی یا ترجمه کنیم. افزونه ای در کروم را به شما معرفی می کنیم که این امر را برای شما محقق می کند.

افزونه Project Naphtha: برای نصب این افزونه ابتدا به فروشگاه گوگل کروم بروید و آن را روی کروم نصب کنید. پس از نصب این افزونه، نشانگر ماوس را روی متنی که از داخل تصویر درصدد کپی کردن آن هستید، نگه دارید. پس از چند ثانیه، نشانگر ماوس به حالت نشانگر متنی تغییر می کند و می توانید متن مورد نظر را برای کپی برگزینید.

نکته قابل توجه این است که گاهی کپی متن با کلیک راست به افزودن بخشی از کد Html تصویر و متن در Clipboard منجر می شود؛ اما کپی کردن متن به تنهایی با کلیدهای میانبر صفحه کلید یعنی Ctrl + C منجر به کپی شدن متن انتخابی به تنهایی خواهد بود.

از موارد کاربردی دیگر برای این افزونه، می توان به کپی متون تصاویر اسکن شده با باز کردن تصاویر در کروم اشاره کرد. حتی این مورد می تواند شامل برچسب نمودارها نیز باشد.

منبع: خراسان

انتهای پیام/۴۰۰/د/ش

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار