ترقه ای که نه یک نیمکت، اعتبار فوتبال یک کشور را هدف گرفت - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 96138
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۴
شاخص : اتفاقات دیدار پرسپولیس- تراکتور بهانه دست عربستانی ها داد تا همچنان برناامنی در ایران تاکید کنند.

 به گزارش شاخص نیوز  بعد از اینکه روزنامه الشرق الاوسط روز گذشته با سو استفاده از اتفاقات دیدار پرسپولیس مقابل تراکتورسازی این حادثه را مصداق حقانیت خود دانست و نوشت: هواداران فوتبال ایران شب گذشته در بازی پیروزی مقابل تراکتورسازی ثابت کردند که اعتراض های چندین ساله عربستان درباره اینکه ورزشگاه های ایران امنیت ندارند، بی‌جا نبوده است! امروز عدنان المعیبد، سخنگوی فدراسیون فوتبال عربستان گفت در ورزشگاه ایران امنیت وجود ندارد و بازی در ایران غیرممکن است و هیچ کدام از نمایندگان ما حاضر به بازی در ایران نیستند.
 سخنگوی فدراسیون فوتبال عربستان مدعی شد: هر تیم عربستانی که در ایران به میدان رفته با مشکل مواجه شده است ما در این کشور به میدان نخواهیم رفت. هرگونه تصمیمی غیر از برگزار کردن بازی در کشور ثالث را قبول را نخواهیم کرد. می‌توانیم به راحتی از امتیازات بازی با نمایندگان ایران چشم پوشی کنیم، این حرف نهایی ماست و هرگز به ایران نخواهیم رفت.
در گزارش الشرق الاوسط آمده است: در دیدار  تیم های پرسپولیس و تراکتورسازی مقابل چشمان مدیر امنیت یوفا و رئیس کمیته امنیت AFC ، هواداران ایرانی با پرتاب نارنجک به زمین بازی باعث شدند که این دیدار متوقف شود و این یعنی ایران ناامن است.
 این روزنامه عربستانی پا را از این هم فراتر گذاشته و از تحریف صحبت های رئیس سازمان لیگ ایران هم غافل نمانده است آنها از قول وی این اتفاق را «نقطه سیاه» برای فوتبال ایران دانستند این در حالی است که تاج همچین سخنانی را بر زبان نیاورده است.
زمان زیادی تا اعلام رای نهایی کنفدراسیون فوتبال آسیا درباره اینکه بازی های نمایندگان ایران و عربستان در لیگ قهرمانان آسیا در ایران برگزار شود یا کشور ثالثی میزبانی را بر عهده بگیرد باقی نمانده و معلوم نیست با اتفاقی که در بازی پرسپولیس – تراکتورسازی رخ داد چقدر در سرنوشت این رای تغییر تاثیر گذار باشد؟

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار