ترویج سگ گردانی با الگو گرفتن از پایتخت در قزوین/ با عاملان ترویج بدحجابی در ماشین‌های عبوری برخورد شود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 74934
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۴ - ۱:۰۵
دادستان عمومی و انقلاب قزوین تاکید کرد:
شاخص : دادستان قزوین با اشاره به این‌که اخیرا در قزوین سگ گردانی با الگو گرفتن از پایتخت درحال ترویج است،گفت: اگر نسبت به این مقوله بی تفاوت باشیم در واقعه آرمان‌های خود را به تاراج گذاشته‌ایم.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، حجت‌الاسلام والمسلمین اسماعیل صادقی‌نیارکی دادستان عمومی و انقلاب قزوین در نشست مشترک نیروی انتظامی و دادگستری با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری اظهار کرد: طبق سنوات و تاکیدات قبلی بر موضوعات اخلاقی و فرهنگی جامعه هدف قوه قضاییه و نیروی انتظامی برخورد قاطع،صریح، مناسب و به هنگام با هنجارشکنان،متجریان و قانون گریزان است.

وی با بیان اینکه نیروی انتظامی و قوه قضاییه به عنوان دو بال مشترک برای رسیدن به یک هدف نهایی هستند، افزود: متاسفانه برخی از بداخلاقی‌ها، کج‌روی‌ها و بی‌پروایی‌ها در حال افزایش است که باید در دستور کار قرار گرفته و با به طوری جدی با آن‌ها برخورد کرد.

این مسئول در ادامه با تاکید بر توجه ویژه به مقوله حجاب و عفاف گفت: بنده از فرمانده نیروی انتظامی تقاضا دارم که با واگذاری اختیارات لازم در چارچوب قانون از همکاری پلیس‌های تخصصی درسطح استان و شهرستان‌ها برای برخورد با این پدیده زشت اقدام و مانع گسترش بی‌حجابی شوند.

صادقی نیارکی در ادامه با بیان اینکه چرا ما باید با وجود افراد سخت کوش نیروی انتظامی شاهد بی حجابی در شهر باشیم؟ خاطرنشان کرد: در گذشته بی حجابی در جاده‌های خارج از شهر رواج داشت اما امروزه در ماشین‌های عبوری در مرکز شهر شاهد افرادی هستیم که حجاب شرعی را رعایت نمی کنند که این مقوله باید جز الویت‌های اصلی پلیس قرار گیرد.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین در رابطه با غیر مجاز و غیر متعارف بودن تعدادی مانکن‌ در بعضی از فروشگاه ها بیان کرد: باید با این مصادیق بدحجابی برخورد کرد، چراکه خون‌های پاک برای طنین انداز شدن جمهوری اسلامی و احکام نورانی اسلام ریخته شده نه اشاعه فرهنگ غربی؛ اگر بنا باشد دستگاه‌های قضایی و نیروی انتظامی با این کج روی‌ها مقابله نکنند و نسبت به آن‌ها بی تفاوت باشند در واقع نظام جمهوری اسلامی از آرمان‌های انقلاب فاصله می گیرد.

وی با اشاره به این‌که اخیرا در قزوین سگ گردانی با الگو گرفتن از پایتخت در حال ترویج است، تصریح کرد: اگر ما نسبت به این مقوله بی تفاوت باشیم در واقعه آرمان‌های خود را به تاراج گذاشته‌ایم چرا که خود بنده شاهد این مقوله در پارک‌ها و محله‌های متدین‌نشین بوده‌ام و این برای جامعه ما شرم‌آور است.

این مسئول با بیان اینکه موضوع جمع آوری قلیان باید با جدیت ادامه داشته باشد افزود: این موضوع را پلیس‌های اطلاعات امنیت و اماکن باید مجدانه پیگیری کند؛ ان شاالله با نگاه قاطع و خوب فرمانده نیروی انتظامی این موضوع در الویت کار قرار خواهد گرفت.

صادقی نیارکی اضافه کرد: باید برای جلوگیری از بسیاری حوادث تلخ و ناگوار که امروز در چند نقطه با آنها مواجه هستیم با کنترل مسیر مدارس دخترانه و دانشگاه‌ها ، اقدامات قابل پیشگیری و مناسبی را در جهت حفظ امنیت عمومی انجام دهیم.

صادقی نیارکی در پایان گفت: یکی از اختیارات نیروی انتظامی مقابله با جرائم مشهود است، امیدواریم پلیس با استفاده از این اختیارات برای مقابله و کنترل بیشتر جرائم نقش به سزا و موثری را ایفا نماید.

انتهای پیام/۱۰۰۳/پ۱

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار