ترویج فرهنگ دوچرخه‌سواری در قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 71938
تاریخ انتشار: ۲۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۸:۴۸
استاندار قزوين تاكيد كرد
شاخص : استاندار قزوین بر نهادینه کردن فرهنگ دوچرخه سواری در سطح دستگاه های اجرایی و اقشار مختلف مردم تاكيد كرد.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، مرتضی روزبه دیروز در جمع دست اندرکاران برگزاری مراسم روز بدون خودرو با بیان اینکه نهادینه کردن فرهنگ دوچرخه سواری نیازمند بسترسازی مناسب در شهرهاست، اظهار کرد: ۳۱ شهریور ماه به نام روز پاک سازی جهان و روز بدون خودرو نامگذاری شده است.

استاندار قزوین گسترش فرهنگ ورزش دوچرخه سواری را به عنوان یکی از نیازهای مهم در جامعه ضروری دانست و گفت: ورزش دوچرخه سواری از ورزش های جذاب و همگانی است که تاکنون به طور شایسته به آن توجه نشده است.

این مسئول خاطرنشان کرد: شهرها با محوریت و تقدم جابجایی ماشین طراحی شده اند و فضایی برای استفاده توام با امنیت از دوچرخه ها هنوز در شهرها جدی گرفته نشده است.

روزبه با اشاره به اینکه برای رهایی از آلایندگی ها راهی جز رفتن به سمت دوچرخه سواری نداریم، تصریح کرد: برای استفاده از دوچرخه باید زمینه ها و شرایط آن را فراهم کرد و در دستگاههای اجرایی قدم های اساسی در این خصوص برداشته شود.

وی در انتها افزود: نهادینه کردن فرهنگ دوچرخه سواری در سطح دستگاه های اجرایی و اقشار مختلف مردم نیازمند زمینه سازی و بسترسازی است و در سازمان ها و ادارات نیز باید پارکینگ دوچرخه تعبیه و راه اندازی شود.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

یک پاسخ به “ترویج فرهنگ دوچرخه‌سواری در قزوین”

  1. کارمند گفت:

    بیایید یک گزارش از اداره آموزش و پرورش ناحیه یک قزوین بگیرید. ببینید کارمندان این اداره چقدر بدبخت هستند که قند و چای سرکار را خودشان می آورند.(آیا بقیه کارمندان ادارات هم اینگونه اند؟؟!!)
    سرویس اداری هم کنسل شده. درحالی که اداره کل و مناطق دیگر سرویس ایاب و ذهاب دارند. گویا خون انها رنگین تر است.
    ناحیه یک که به تنهایی حدود ۴۵درصد آموزش و پرورش استان هست و از نظر حجم کار بسیار زیاد ، آیا کارمندانش سزاوار اینگونه رفتارند؟؟!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار