ترویج فرهنگ دینی و ملی در اقشار مختلف جامعه - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 54698
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردین ۱۳۹۴ - ۹:۰۷
نماینده ولی فقیه در استان تاکید کرد:
شاخص : نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: باید فرهنگ دینی و ملی را در جامعه ترویج داده و از فرهنگ غرب دوری کنیم.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، آیت الله عبدالکریم عابدینی در دیدار با مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین و جمعی از کارکنان این اداره کل بیان کرد: در برنامه‌ریزی‌های فرهنگی باید مصمم و در حیطه کاری همیشه مانع منکر باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با اشاره به نقش روحانیت در عرصه های مختلف، نظیر تبیین مسائل شرعی، اقامه نماز و… اضافه کرد: اگر خلاء روحانیت در هر عرصه ای دیده شود معلوم می شود این قشر چقدر وجودشان مهم بوده است.

این مسئول با اشاره به لزوم دوری از فرهنگ بیگانه، تصریح کرد: ما نباید خود را در شخصیت دیگران قرار دهیم بلکه باید فرهنگ خود را دیده و این فرهنگ را پاس بداریم.

عابدینی خاطرنشان کرد: آن چیزی که امروز برای جامعه اسلامی به ویژه استان ما حائز اهمیت است که بتوانیم فرهنگ دینی و ملی را ترویج داده و فرهنگ سازی کنیم.

وی با تأکید بر اهمیت شورای فرهنگ عمومی تاکید کرد: شورای فرهنگ عمومی یک بزنگاه حساس و قلب تپنده استان است که این قلب باید سالم در تپش باشد و با نشاط کار خود را انجام دهد.

امام جمعه قزوین در ادامه افزود: با تشکیل اتاق‌های فکر و پیگیری مصوبات این جلسات می‌توانیم به مسائل فرهنگی استان بیش از پیش همت گماریم.

در ابتدای این دیدار احمدی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هم در خصوص برنامه‌های این اداره کل گزارشی بیان کرد.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار