ترویج فرهنگ عمومی استفاده از کالای استاندارد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 66266
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۵
مديركل استاندارد استان تاكيد كرد
شاخص : مديركل استاندارد استان قزوين بر ترویج فرهنگ عمومی استفاده از كالاي استاندارد به ويژه محصولات غذايي تاكيد كرد.

محمودرضا طاهری صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار شاخص، با اشاره به جمع‌آوری محصولات غیر استاندارد از بازار قزوین، اعلام کرد: در بازرسی از واحدهای صنفی مقادیری کره حیوانی با نام تجاری نسیم، در بسته بندی ۵۰ گرمی محصول شرکت فرآورده های لبنی افتخار گلستان به دلیل نداشتن نشان استاندارد ملی ایران، شناسایی و از بازار استان جمع آوری شد.

مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان قزوین تصریح کرد: تضمین کیفیت و سلامت به عنوان مسئله‌ای کلیدی برای رقابت در صحنه صنایع غذایی و بقای شرکت‌هایی همچون تولید کنندگان مواد غذایی و شرکت‌های تجاری حائز اهمیت است.

این مسئول ادامه داد: کیفیت کالا برای مصرف کننده و تولیدکنندگان از اهمیت بالایی برخوردار است و با ترویج فرهنگ عمومی در این بخش می‌توان استاندارد در همه زمینه ها را به عنوان یک مطالبه مطرح کرد.

طاهری با بیان اینکه بیش از ۶۵۰ واحد تولیدی در استان دارای پروانه کاربرد علامت استاندارد هستند، افزود: با تفکر، تدبر و تدوین استانداردها می توان چرخه اقتصاد را بهتر از گذشته به حرکت درآورد و خدمات بهتری به مردم ارائه کرد.

وی از شهروندان خواست ضمن پرهیز از مصرف هر نوع کالای غیر استاندارد، تخلفات را از طریق سامانه پیامکی ۱۰۰۰۰۰۱۵۱۷ و شماره تلفن ۱۵۱۷ به این اداره کل اطلاع دهند.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار