ترویج کشاورزی ملزم به آموزش روستائیان است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 86467
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۰
رئيس سازمان تعاون روستايي استان:
شاخص : رئيس سازمان تعاون روستايي استان با اشاره به برگزاري دوره هاي آموزشي براي بهره برداران و شركت هاي تعاوني توليدروستايي گفت: ترویج كشاورزي ملزم به آموزش روستائیان است.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، ناطق معین الدین در خصوص آموزش بهره برداران و ارکان شرکت های تعاونی تولیدروستایی بیان کرد: ترویج کشاورزی ملزم به آموزش روستائیان است.

رئیس سازمان تعاون روستایی استان قزوین؛ آشنایی با نحوه انتقال تجارب و معلومات جدید در مزرعه، آشنایی با شیوه مدرن کاشت محصولات تولیدی، آشنایی با روش های نظارت بر فرآیند تولید برای کنترل کیفیت و حفظ بازار پسندی محصولات تولیدی و آشنایی با شیوه های مدرن بسته بندی محصولات تولیدی، مهم ترین اولویت نیازهای آموزشی بهره برداران ذکر کرد.

این مسئول اعلام کرد: دوره های آموزشی باغبانی برای شرکت تعاونی تولیدروستایی خشکچال، جمال آباد و چرشدره در راستای احداث باغ با توجه به اقلیم و مقدارآب وسازگاری درختان، هرس صحیح انواع درختان در زمان مناسب، آبیاری صحیح باتوجه به نیازآبی درختان و همچنین بحران آبی مناطق برگزار شد.

این مسئول دوره های آموزشی در شرکت تعاونی تولید روستایی کوندج، سگزآباد، خیارج و رحمت آباد را آماده سازی اراضی با توجه به خاک ورزی و اصلاح خاک، نحوه استفاده صحیح از کودهای شیمیایی،آلی و معدنی باتوجه به رقابت شدید تولیدکننده ها و توصیه های بازاری و تبلیغاتی و سوق دادن بهره برداران جهت تولید محصولات کشاورزی سالم، آموزش مشاغل تولید دام و طیور سبک و سنگین با توجه به آب وهوای منطقه و برگزاری دوره آموزشی پرورش محصولات گلخانه ای عنوان کرد.

معین الدین در ادامه افزود: این دوره ها در شرکت تعاونی تولیدروستایی حصار ولیعصر و آزنبار در زمینه مدیریت مزرعه درکشت های دیم، استفاده از بذور گواهی شده با توجه به بافت خاک و مقدار بارندگی، اشتغال زایی در بخش کشاورزی طبق توصیه های کارشناسی و ایجادمشاغل مربوط به مناطق دیم بوده است.

گفتنی است؛ این دوره های آموزشی در هر دوره برای ۱۰۰بهربردار بخش کشاورزی برگزار شد.

انتهای پیام/۱۰۰۰/د/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار