ترکها هیچ هشداری ندادند/ انتقام فرمانده ام را می گیرم - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 82923
تاریخ انتشار: ۵ آذر ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۸
خلبان نجات یافته روس
شاخص : خلبان نجات یافته روس احتمال نقض حریم هوایی ترکیه از سوی جنگنده روس را بعید دانست و تاکید کرد که ترکها قبل از شلیک به ما هشدار ندادند.

شاخص نیوز:  به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، خلبان نجات یافته روس که بعداز سرنگونی هواپیمایش توسط ترکیه با چتر نجات فرودآمد، در گفتگو با شبکه “روسیا ۱” گفت “هرگز، چنین چیزی بعید است، حتی برای یک ثانیه، به ویژه اینکه ما در ارتفاع ۶ هزار متری پرواز می کردیم و هوا روشن بود و پرواز حتی در لحظه انفجار موشک هم تحت کنترل من بود، به خوبی نگاه کردم، حتی بر روی نقشه و نیز بر روی زمین که مرزها کجا بود و ما کجا هستیم”.

وی تاکید کرد که حتی خطر ورود به ترکیه نیز وجود نداشت. این خلبان روس همچنین با بیان اینکه هیچ هشداری از سوی ترکیه درباره نقض حریم هوایی این کشور دریافت نشد، گفت: درواقع هیچ هشداری داده نشد نه از طریق بی سیم و نه از طریق تصویری. به هیچ وجه تماسی از طرف ترکیه با ما گرفته نشد، از این رو، ما در وضعیتی عادی، داخل مسیر نظامی شده بودیم.

این خلبان روس تمایل خود را برای ادامه خدمت درنیروی هوایی روسیه اعلام کرد و گفت طبعاً، بی صبرانه منتظرم که بعد از ترخیص از بیمارستان، فوراً به خدمت در نیروی هوایی بازگردم و از مسئولان می خواهم که مرا دراین پایگاه نگاه دارند، زیرا من ملزم به ادای دین و گرفتن انتقام فرمانده خود هستم.
بر این اساس خلبان دیگر جنگنده روسی در این حمله کشته شد.

ترکیه مدعی است که جنگنده روس، حریم هوایی آن کشور را نقض کرده است و ده بار به هواپیمای روس هشدار داده است؛ این درحالی است که وزارت دفاع روسیه با دلیل اعلام کرده است که جنگنده “سوخو– ۲۴ ” حریم هوایی ترکیه را نقض نکرده وهیچ هشداری از سوی ترکیه دریافت نکرده است.

وزارت دفاع روسیه روز چهارشنبه ازموفقیت در عملیات نجات خلبان جنگنده روسی که ترکیه آنرا سرنگون کرد، خبرداد.

“سرگئی شویگو” وزیر دفاع روسیه گفت که خلبان جنگنده روس که درجریان عملیات مشترک نیروهای ویژه روسیه و سوریه نجات یافت، زنده است و به پایگاه “حمیمیم” منتقل شده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار