ترک امربه معروف و نهی از منکر در جامعه میدان را برای انسان‌های رزل باز می‌کند
کد خبر: 115215
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۵ - ۸:۴۷
نماینده ولی فقیه در استان:
شاخص : نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: از خطرات ترک امر به معروف و نهی از منکر این است که انسان‌های رذل و پست دارای موقعیت‌های اجتماعی شده و بندگان شایسته خدا به مظلومیت و انزوا کشیده می‌شوند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین صبح امروز در مراسم صبحگاه مشترک نیروی انتظامی، سپاه و بسیج که در مقر فرماندهی انتظامی قزوین برگزار شد، با اشاره به روایتی از امیرالمومنین(ع) اظهار کرد: کسانی که نه در قلب نسبت به منکر احساس ناراحتی و نه در زبان از منکر اعتراضی دارند و در عمل هم اقدامی انجام نمی‌دهند، چنین افرادی در جامعه مرده زنده‌نما هستند.

وی افزود: اگر امر به معروف و نهی از منکر تعطیل شود دین هم تعطیل خواهد شد و در جامعه آزادگی و حریت جای خود را به تملق گویی و چاپلوسی داده و فساد جامعه را در بر می‌گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین ادامه داد:  از خطرات ترک امر به معروف و نهی از منکر این است که انسان‌های رذل و پست دارای موقعیت‌های اجتماعی شده و بندگان شایسته خدا به مظلومیت و انزوا کشیده می‌شوند.

عابدینی خاطرنشان کرد: خداوند می‌فرماید باید در میان شما کسانی باشند که امر به معروف و نهی از منکر کنند؛ چراکه این‌ها زیرساخت امنیت اجتماعی است در غیر این صورت بدی‌ها میدان پیدا کرده و زشتی‌ها جامعه را به آلودگی کشیده و صداقت و راستی به زنجیر کشیده می‌شوند.

امام جمعه قزوین تصریح کرد: امر به معروف و نهی از منکر نه از عمر انسان کم می‌کند و نه از روزی می‌کاهد بلکه برای آمر به معروف و ناهی از منکر شرافت و کرامت به بار می‌آورد.

وی در پایان گفت: نیروی انتظامی سربازان رشید امام زمان (عج) در عرصه دفاع از امنیت، ارزش‌ها و کرامت انسانی، پاسداری از دین و حمایت از توده‌های متدین و مومن هستند.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار