ترک امر به معروف و نهی از منکر جامعه را به تباهی می‌کشاند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 116044
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۳
فرمانده سپاه ناحیه امام حسن(ع):
شاخص : فرمانده سپاه ناحیه امام حسن(ع) گفت: کسانی که امر به معروف و نهی از منکر می‌کنند باید هم آمر به معروف و هم عامل به معروف باشند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، سرهنگ پاسدار داود بهرامی فرمانده سپاه ناحیه امام حسن(ع) صبح امروز در همایش امر به معروف و نهی از منکر که در حسینیه شهید مطهری(ره) سپاه شهرستان قزوین برگزار شد، اظهار کرد: امر به معروف و نهی از منکر از واجبات الهی است که اگر ترک شود جامعه رو به تباهی و فساد خواهد رفت.

وی افزود: با وجود تاکیدات بسیار بر اجرای امر به معروف و نهی از منکر، اما متاسفانه آن طور که باید به آن عمل نمی‌شود.

فرمانده سپاه ناحیه امام حسن(ع) در ادامه گفت: امر به معروف از راه‌های مختلفی میسر می‌شود و افرادی که می‌خواهند در این راه قدم بگذارند شرایط خاصی باید مدنظر قرار دهند.

بهرامی عنوان کرد: کسانی که امر به معروف و نهی از منکر می‌کنند باید هم آمر به معروف و هم عامل به معروف باشند.

وی با بیان اینکه مسوولین باید عامل و آمر به معروف باشند، ابراز کرد: بالاترین و مهم‌ترین امر به معروف، امر به اطاعت از خداوند، رسول خدا (ص) و ائمه اطهار (ع) است؛ اگر به این مهم عمل شود بسیاری از مشکلات جامعه حل خواهد شد.

فرمانده سپاه ناحیه امام حسن (ع) اذعان داشت: اطاعت از خداوند و جانشینانش فقط در زبان کافی نیست بلکه در عمل هم باید اجرا شود.

بهرامی با اشاره به کمین دشمن برای نفوذ در جامعه اسلامی، افزود: نفوذ می‌تواند در همه جنبه‌های جامعه از نظر سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و ورزش رخ دهد.

وی اضافه کرد: برخی به دنبال استحاله فرهنگی و کم رنگ کردن ارزش‌های دینی در دبین جامعه و به ویژه جوانان هستند و ممکن است از طریق ورزشی هم ذائقه مردم را عوض کنند.

فرمانده سپاه ناحیه امام حسن (ع) با بیان اینکه مقام معظم رهبری وظیفه مسوولین حکومتی را تبیین کردند، گفت: رهبر معظم انقلاب فرمودند؛ اگر بخواهیم در مقاصد دنیوی هم پیروز شویم باید ایمان و اعتقاد خود را برای آنسوی مرز مُردن تقویت کنیم.

بهرامی تصریح کرد: قرار نیست در این دنیا به هر قیمتی زندگی کنیم؛ در انجام همه امور باید دنیا و آخرت را در نظر بگیریم و همه مسوولین در این راستا باید بیدار و هوشیار باشند.

وی در پایان بیان کرد: اقامه نماز امام حسین(ع) در صحرای کربلا به ما این درس را  می‌دهد که در مسیر زندگی، درست زندگی کردن بهتر از به هر شکلی زندگی کردن است.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار