تزریق بیش از حد آنتی‌بیوتیک برای افزایش طول عمر مرغ - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 88619
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۴ - ۲:۳۰
رئیس اتحادیه مرغ فروشان استان قزوین خبر داد:
شاخص : رئیس اتحادیه مرغ فروشان استان قزوین خاطرنشان کرد: برای زنده ماندن مرغ‌ها مجبوریم از آنتی بیوتیک‌های بیشتری استفاده کنیم که این موضوع برای مصرف کنندگان خطرناک است.

شاخص نیوز : اکبر آقاجانی رئیس اتحادیه مرغ فروشان استان قزوین گفت: در پی تقاضای پایین مصرف کنندگان و افزایش تولید، قیمت مرغ‌ در قزوین کاهش یافت که این موضوع مرغداران را با چالش مواجه کرده است.

وی اظهار داشت: افزایش تولید توسط مرغداران و تقاضای کم مصرف کنندگان مهم‌ترین دلیل کاهش قیمت مرغ در استان قزوین است که این موضوع مرغداران را با چالش جدی مواجه کرده و برخی از آنها را به مرز ورشکستگی کشانده است.

وی با اشاره  به این نکته که در آستانه سال ۹۵ با افزایش قیمت مرغ روبرو می‌شویم بیان کرد: دو دلیل عمده در افزایش قیمت مرغ در سال جدید وجود دارد که یکی از دلایل مهم آن افزایش تقاضای مصرف کنندگان است.

رئیس اتحادیه مرغ فروشان استان قزوین خاطرنشان کرد: برای زنده ماندن مرغ‌ها مجبوریم از آنتی بیوتیک‌های بیشتری استفاده کنیم که این موضوع برای مصرف کنندگان خطرناک است.

وی با اشاره به دلیل دیگر این افزایش قیمت خاطرنشان کرد: دلیل دیگر این افزایش می‌تواند ورشکستگی و کاهش تولید مرغ باشد که باید از حالا برای آن چاره‌اندیشی کرد.

آقاجانی افزود: با کاهش تقاضای مصرف کنندگان و عدم کشتار، مرغ‌های یک کیلویی درشت شده و به وزن ۳ کیلو رسیده‌اند و  تولید مجدد مرغ متوقف و در مرغداری‌ها انباشته شده است.

منبع : تسنیم قزوین

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار