تست بیش از ۱۴ هزار رأس گاو و گوساله برای تشخیص بیماری سل - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 181663
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۱:۰۶
مسئول مبارزه با بیماری‌های مشترک دامپزشکی شهرستان قزوین اعلام کرد:
شاخص : مسئول واحد مبارزه با بیماریهای مشترک اداره دامپزشکی شهرستان قزوین گفت: تعداد 62 واحد دامداری صنعتی این شهرستان زیر پوشش عملیات تست سل (توبرکولیناسیون) قرار دارند.

دکتر ایمان‌دار در گفت‌‎وگو با خبرنگار سلامت شاخص، اظهار کرد: واحد مبارزه با بیماری­‌های مشترک اداره دامپزشکی شهرستان قزوین در ۹ ماهه نخست سال ۹۷ اقدام به تست ۱۴ هزار و ۹۲۲ رأس گاو و گوساله برای تشخیص بیماری سل کرده است.

وی ضمن هشدار به مدیران واحدهای صنعتی در خصوص تراکم زیاد دام در گاوداری و نقش مؤثر آنها در رخداد بیماری گفت: این اداره در طول سال اقدام به انجام تست سل طبق برنامه تدوین شده در سطح دامداری‌های صنعتی این شهرستان کرده و تمامی این موارد را با نهایت دقت مورد بررسی قرار می‌دهد.

دکتر ایمان‌دار با بیان اینکه سل از مهمترین بیماری‌های عفونی و مشترک بین انسان و دام می‌باشد، افزود: سیاست اصلی سازمان دامپزشکی کشور در قبال این بیماری، تست دام‌ها و حذف دام‌های آلوده می‌باشد که دامداران عزیز باید با رعایت ضوابط بهداشتی و قرنطینه‌ای، رعایت اصول امنیت زیستی، ضدعفونی محیط، جلوگیری از نقل و انتقال دام و کنترل جوندگان به مقابله با این بیماری بپردازند.

وی در پایان ضمن اشاره به مقاومت بالای این باکتری در محیط و حساسیت آن در برابر حرارت مستقیم، به مدیران واحدهای دامداری در خصوص لزوم وجود یک برنامه زمانی مدون جهت شعله افکنی جایگاه نگهداری دام‌ها هشدار داد.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰/ د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار