تشدید اقدامات بهداشتی قرنطینه‎ای برای پیشگیری از آنفلوانزای فوق حاد پرندگان - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 155810
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۶ - ۹:۲۶
رئیس دامپزشکی شهرستان قزوین خبر داد
شاخص : رئیس اداره دامپزشکی شهرستان قزوین گفت: در جهت پیشگیری از آنفلوانزای فوق حاد پرندگان به طور مستمر طیور روستایی و صنعتی را مورد پایش قرار داده و اقدامات بهداشتی قرنطینه‌ای در ورودی شهرستان تشدید شده است.

دکتر عیسی یزدی رئیس اداره دامپزشکی شهرستان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت شاخص، اظهار کرد: آنفلوانزای فوق حاد پرندگان بیماری ویروسی و قابل انتقال به انسان است.

وی افزود: این ویروس دارای خاصیت بازآرایی بوده و می‌تواند از گونه‌ای به گونه دیگر جهش یابد و بیماری جدیدی را به وجود آورد، از این رو بیماری خطرناکی به شمار می رود.

این مسئول گفت: در راستای پیشگیری از بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان و تشدید ضوابط بهداشتی – قرنطینه ای از جمله جلوگیری از تردد افراد متفرقه به داخل مزرعه، ضد عفونی کردن آب آشامیدنی، ضد عفونی کردن خودروهای حمل دان و تجهیزات هنگام ورود به مرغداری ها و عبور آن‌ها، خودداری از جابجایی دان و مواد اولیه آن از یک مرغداری به مرغداری دیگر و خرید دان و مواد اولیه آن از مراکز معتبر، ضروری است.

یزدی افزود: اداره دامپزشکی شهرستان در جهت پیشگیری از این بیماری، به طور مستمر طیور روستایی و صنعتی را مورد پایش قرار می دهد، همچنین اقدامات بهداشتی قرنطینه‌ای در ورودی شهرستان تشدید شده و با خودروهای حمل طیور زنده بدون مجوز دامپزشکی برخورد جدی صورت می گیرد، با افرادی که در سطح شهر نیز اقدام به خرید و فروش غیرمجاز طیور زنده می کنند؛ نیز برخورد خواهد شد.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰/ د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار