تشویق مردم به خرید خودرو از عوامل مهم افزایش ترافیک شهری - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 74080
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۴ - ۸:۳۰
استاندار قزوین تاکید کرد:
شاخص : مرتضی روزبه در جلسه شورای ترافیک استان قزوین تشویق به داشتن خودرو با ارایه تسهیلات ویژه از سوی صنایع خودروساز را یکی از عوامل مهم ترافیکی شهرهای امروز از جمله قزوین دانست.

به گزارش شاخص، مرتضی روزبه روز گذشته در جلسه شورای ترافیک استان قزوین تشویق به داشتن خودرو با ارایه تسهیلات ویژه از سوی صنایع خودروساز را یکی از عوامل مهم ترافیکی شهرهای امروز از جمله قزوین دانست.
استاندار قزوین خاطرنشان کرد: تصمیمات ما در حوزه ترافیک علاوه بر ترسیم وضعیت فعلی شهرهایمان و برنامه ریزی برای آنها، باید برای ۱۰ تا ۲۰ سال آینده هم برنامه ریزی شده باشد.
وی با اشاره به برنامه ریزی فعلی شورای ترافیک برای خیابان خیام، خاطرنشان کرد: متاسفانه مشکل ما امروز در قزوین تنها به این خیابان معطوف نمی شود و سایر خیابان ها از جمله بوعلی، پیغمبریه، سعدی، فردوسی و نادری نیز با معضل ترافیکی روبرو بوده و هر روز هم شاهد افزایش این مشکلات هستیم.
روزبه، یکی از راهکارهای برون رفت از این مساله را رفتن به طرف یک سری از نوآوری ها و ابتکارات در حوزه ترافیکی دانست و اظهارکرد: در این رابطه هرقدر دیر کنیم هزینه ها و خسارت های ناشی از آن برای ما بیشتر و بیشتر خواهد شد.
رییس شورای ترافیک استان قزوین ادامه داد: امروز مشکلات در بخش ترافیک و آینده آن مثل روز برای ما روشن است و این معضل تنها با پیدا کردن جهت راه و مصمم بودن بر انجام کار از سوی مدیران دستگاههای اجرایی میسر خواهد بود.
به گفته استاندار قزوین، دستگاههای ذیربط در امر ترافیک هر تصمیمی را بدون رضایت و مشارکت شهروندان نمی توانند اتخاذ نمایند و این موضوع برای ما بسیار اهمیت دارد.
وی با اشاره به اینکه با فرهنگ سازی باید کاری کنیم تا وابستگی مردم به خودرو روز به روز کم و کمتر شود، افزود: در طرح جامع ترافیک نگاهمان آینده نگری باشد چرا که اگر مشاهده کنیم امروز جمعیت استان قزوین با رشد یک درصدی روبرو است اما وقتی آمار خودروهای این استان را بررسی می کنیم، رشد چند برابری را شاهد هستیم.
شهردار قزوین نیز در این نشست گفت: تبدیل بخشی از خیابان خیام به پیاده رو اگرچه بخشی از برنامه های ما را ناتمام گذاشت اما تجربه خوبی نصیب ما شد.
مسعود نصرتی افزود: اجرای طرح های جامع شهری باید با برنامه انجام شود و در این راه مشارکت مردم برای ما می تواند نقطه عطفی در آغاز هر یک از برنامه های ما باشد.

مطالب مرتبط

یک پاسخ به “تشویق مردم به خرید خودرو از عوامل مهم افزایش ترافیک شهری”

  1. امیران گفت:

    جناب آقای روزبه یکی از راه های کم کردن مشکل ترافیک در کوتاه مدت در خیابانهای مرکزی شهر که هزینه ای هم تقریبا برای دستگاههای اجرائی ندارد ، ندادن پروانه اشتغال جدیدبرای شغلهای خدماتی نظیر ساختمان پزشکان ، داروخانه، شرکتهای خدمات بیمه ، دفاتر شرکتها، فروشگاههای عرضه مواد غذائی بزرگ ، مشاغلی که به صورت بورس و یکجا ایجاد میشود ،بانکها و …میباشد .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار